POSTAVLJENI REKORDI: Srpskim putevima letos prošlo 19,5 miliona vozila
TOKOM ovogodišnje letnje sezone, u periodu jun - avgust, srpskim auto-putevima prošlo je čak 19,5 miliona vozila, saopštilo je JP "Putevi Srbije".
Foto: S. Milošvić
Kako se navodi, promet vozila u tom periodu povećan je za 33,8 odsto u poređenju sa istim periodom prošle godine, dok je u odnosu na 2019. godinu povećan za 12,1 odsto.
Povećan broj vozila doneo je i veći prihod od naplate putarine, koji iznosi 10,3 milijardi dinara.
To je 39,54 odsto više nego prethodne godine, a 22,63 procenata više nego u istom periodu 2019. godine.
Istovremeno, iz "Puteva Srbije" ističu da povećan promet vozila nije uslovio zadržavanja ni na jednoj od 65 naplatnih stanica, zahvaljujući dobroj organizaciji rada.
Na pojedinim naplatnim stanicama zabeležen je rekordan broj vozila.
Tako je na najvećoj naplatnoj stanici Beograd za tri dana vikenda, od 30. jula do 1. avgusta, prošlo 215.186 vozila, što je najveći broj vozila koja su kroz tu naplatnu stanicu prošla od njenog otvaranja.
Slični rekordi su zabeleženi i na stanicama Stara Pazova, Preljina i Obrenovac.
Iz JP "Putevi Srbije" navode da je brzom prolasku kroz naplatne stanice doprineo konstantni trend porasta korišćenja uređaja za elektronsku naplatu putarine, koji u ovom trenutku koristi više od pola miliona ljudi.
To javno preduzeće poziva građane da koriste uređaje za elektronsku naplatu putarine i uštede sebi vreme koje bi mogli provesti čekajući na naplatnoj rampi.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)