DO OKTOBRA PET VRTIĆA: Gak najavio otvaranje novih ustanova za najmlađe

Б.Б.

23. 08. 2021. u 17:22

U SEPTEMBRU će biti otvoreni vrtići na Čukarici, Vračaru i u Obrenovcu, dok će u oktobru mališani krenuti u obdaništa na Čukarici i u Zemunu, u kojima će biti oko 850 mesta, najavio je Slavko Gak, gradski sekretar za obrazovanje i dečju zaštitu. Vrednost investicije je oko 650 miliona dinara.

ДО ОКТОБРА ПЕТ ВРТИЋА: Гак најавио отварање нових установа за најмлађе

Foto V. N.

- Već nekoliko godina intenzivno radimo na ukidanju liste čekanja za vrtiće u Beogradu, a računajući ova mesta, korak smo bliže tom cilju - rekao je Gak.

- U ovom trenutku beogradske vrtiće, državne i privatne sa subvencijom Grada, pohađa 80 hiljada mališana. To je oko 34 hiljade više u odnosu na 2012. godinu, kada je Beograd imao oko 46.000 dece u vrtićima. Danas je predškolskim obrazovanjem obuhvaćeno oko 74 odsto dece, što je značajan rast u odnosu na nekadašnjih 45 odsto mališana.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

NE IGRA SE: Otkazan evropski revanš Partizan - AEK na Banjici! Rukomet dobio šamar koji će dugo boleti