Индипендент позива на дочек Српске Нове године у Београду

Танјуг

10. 01. 2018. у 14:40

У најновијој репоражи о Београду, британски "Индипендент" позива читаоце да 13. јануара прославе Нову годину по јулијанском календару у српској престоници, предлаже које знаменитости да обиђу, где да једу, пију, купују

Индипендент позива на дочек Српске Нове године у Београду

Фото: Бета

У најновијој репоражи о Београду, британски "Индипендент" позива читаоце да 13. јануара прославе Нову годину по јулијанском календару у српској престоници, предлаже које знаменитости да обиђу, где да једу, пију, купују.....


"Дођите по другу дозу новогодишње вечери у Београд, где Српска православна црква користи стари јулијански календар, што значи да се све (обележава) 13 дана касније", наводи се на порталу британског листа.


Како истиче, и даље има времена за дочек "уз још једну ноћ прославе и ватромета у центру града".


Посетиоцима Београда предлаже се да обилазак започну у Кнез Михаиловој улици, као и да прошетају Калемегданом, истраже "преуређену обалу" Саве код Савамале...


Напомиње да се дуж обале Саве и Дунава налазе сплавови који доприносе добро заслуженој репутацији Београда као месту где се води "један од најбучнијих ноћних живота у источној Европи".



"Индипендент" примећује и да је једна од највећих православних цркава на свету - Храм Светог Саве видљив из свих делова града.


Посетиоце позива и да се попну на врх Куле Гардош у Земуну одакле се, како наводи, пружа поглед на кровове од црепа, са Дунавом и Старим градом у позадини.


Предлаже и посету Музеју савремене уметности, за који наводи да је отворен у октобру 2017. године након што је био затворен 10 година, као и посету Музеју Зептер.


Наводи се и да су хотели у Београду "невероватно приступачни" у поређењу са онима у другим европским престоницама, као и да је велики избор ресторана и да се нови стално отварају.


Истиче и да се у Кнез Михаиловој налазе бројни бутици, а да Београд има много пијаца, од којих је најбоља, оцењује, на Врачару.


"Калинић пијаца има вртоглав број тезги које продају локалне производе, како и месаре и продавце рибе", указује "Индипендент".


На порталу се посетиоцима објашњава да је динар валута која се користи у Србији, да су напојнице добровољне, али уобичајно да износе 10 одсто, да је коришћење трамваја и аутобуса "веома јефтино"....

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (2)

Nedim

12.01.2018. 04:47

Možda su Englezi u pravu jer sa300 funti se može proći 2 dana u Beogradu.300funti je oko40000dinara a noćenje se u hotelu može dobiti i za 50e.Večera sa velikim izborom pića je takođe 50e u boljim lokalima.Stepen sigurnosti u Beogradu je veliki,gradski prevoz nije skup,valja posetiti Skadarliju,Kalimegdan, muzej Tesla,itd.Da li mi možemo za te pare se provesti u Engleskoj?Može ali pomnožite to sa2 znači 600funti.

Grobarcina Pariz 49+

12.01.2018. 22:48

Ja bre ne slavim tu Novu Godinu i spavam u 22h a Englez ce da dodje da slavi.Svasta!

Dejan

14.01.2018. 01:32

@Grobarcina Pariz 49+ - Znamo da Hrvati ne slave Srpsku novu godinu, kao sto ni Srbi ne slave katolicki Bozic. Ali slave je Srbi, a sa nama itekako i Englezi - oni nama ostave pare, mi njima dobar provod i svi zadovoljni. Malopre sam se vratio iz Knez Mihailove i vidim da ima bas dosta turista sa engleskog govornog podrucja. Samo neka dolaze turisti, donose nam cist profit, kupuju, plate PDV, ogromna korist.