Тијана Богдановић и Вања Станковић на гренд слему у Кини
11. 01. 2018. у 16:41
Теквондисткиње Србије ће овог викенда учествовати на такмичењу у Кини. Победник добија 70.000 долара

Тијана Богдановић Фото: Н. Параушић
Теквондисткиње Србије Вања Станковић и Тијана Богдановић учествоваће овог викенда на гренд слему у Кини.
Теквондо клуб "Галеб" је данас саопштио да Србија нема представника у мушкој конкуренцији.
У женској конкуренцији Србију ће представљати светска првакиња из 2017. године Вања Станковић и освајачица сребрне медаље на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру Тијана Богдановић.
На турнир су позвани такмичари који су освојили олимпијску медаљу, светску или гранд при титулу, и они који су се пласирали на квалификационом турниру или су добили специјалне позивнице.
То је једини турнир с великим наградним фондом: победник ће добити 70.000 долара, другопласирани 20.000, а трећепласирани 5.000 долара.
Тренер Драган Јовић је рекао да су теквондисткиње вредно радиле у децембру и да то на терену морају да покажу.
Богдановић се на турнир квалификовала кроз место на олимпијској листи.
- Ово је једно од најтежих турнира које имамо, долазе само олимпијски и светски освајачи медаља, срећна сам што сам међу њима. Правила су мало промењена и борбе ће бити атрактивније, једва чекам да почне - навела је она.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ОДЛИЧАН СТАРТ СП ЗА ЈУНИОРЕ: Србија савладала Хрватску
Станковић се пласирала на гренд слем као освајачица светског првенства.
- Гренд слем је нови турнир, такође и први ове године. Конкуренција је изузетно јака, из сваке категорије долази 12 најбољих и зато ми је драго што сам овде. Надам се добрим резлтатима - рекла је Станковић.