Може се очекивати повратак Тодорићевих синова, али не и власника Агрокора
19. 10. 2017. у 11:02
Након што је Суд одбио да одреди притвор за 12 сарадника власника Агрокора, може се очекивати да се у земљу врате његови синови, Иван и Анте, али не и Ивица Тодорић коме је једино одређен истражни притвор
Pixsell
Ако и када се Иван и Анте Тодорић врате у Хрватску, мораће да одговарају на итања тужилаштва, али неће бити у притвору па се очекује да ће се они заиста вратити у Хрватску у скорије време.
Портал Индекс.хр, међутим, преноси да Повратак Ивице Тодорића не треба очекивати, барем док суд евентуално не прихвати жалбу његових адвоката на одређивање истражног притвора.
Тодорић се у међувремену огласио на свом блогу непосредно након те одлуке Суда и притом није најавио могућност повратка у Загреб, иако је раније тврдио да ће бити доступан правосудним органима уколико тобуде потребно.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:Policija u "Agrokoru", Todorić u Londonu (FOTO)
Наводи се и да Тодорић није случајно изабрао Лондон као локацију на којој ће се скриватиод хрватског правосуђа.
Како је објаснио адвокат Вељко Миљевић, Велика Британија је због Брегзита одличан избор за оне који беже од правде.
Миљевић је констатовао да на то указује и чињеница да је Тодорић у Лондону ангажовао врхунског британског адвоката чија је специјалност изручење.
"Мене као професионалца то уопште не чуди, ако је та информација тачна, да је он ангажовао стручњака за поступке изручења. Далеко је лагодније пратити ситуацију издалека, у миру и све проучавати, него бити у затвору, где су ти ограничене могућности", рекао је Миљевић у разговору за ХРТ.