Сведок не зна ко је пуцао на Бека
05. 09. 2017. у 13:57
У београдском Вишем суду суђењЕ Александру Здравковићу и Маји Адровац. Манчић: Ни у једном од оптужених не препознајем нападаче на бизнисмена

Маја Адровац са адвокатима Фото И. Маринковић
ЧУО сам два пуцња и видео једну особу, која је на два до три метра била удаљена од возила у којем је био Милан Беко, како држи руке испред себе. Нисам видео да ли има нешто у рукама, нити његов лик, осим да је имао дуксерицу и капуљачу на глави. Та особа се брзо, оштрим, готово војничким кораком удаљила са места злочина, а ја сам, иако у великом страху, потрчао ка Бековом аутомобилу, у намери да помогнем повређенима.
Ово је у уторак у Вишем суду у Београду рекао сведок Бобан Манчић, радник обезбеђења, који је кобне вечери, у новембру 2014. случајно изашао из дворишта и са капије видео да је неко пуцао и покушао да убије Милана Бека, испред његове куће на Сењаку.
Сведок је изјавио на суђењу да ниједног од оптужених не познаје и да у њима не препознаје нападаче. Он је замолио суд да "већ једном" заврши све у вези са његовим сведочењем и рекао:
- Већ три године стално враћам филм и покушавам да се присетим још неког детаља те кобне вечери. Али не иде и не могу да упрем прстом и кажем "да, то је тај", јер не знам. Ако медицина има начина да ме "присети" неког детаља, пристајем и на то, само да се већ једном открију прави кривци, приведу правди и да се све ово заврши - казао је сведок.
За покушај убиства бизнисмена Милана Бека оптужен је Александар Здравковић, који се терети да је непосредни извршилац. Мају Адровац, којој се суди по поновљеном поступку, Тужилаштво терети за помагање у атентату на Бека. Обоје оптужених негирали су пред судом да су на било који начин умешани у злочин и не признају наводе из оптужнице.
НИЈЕ ДОШАО
МИЛАН Беко, који је требало да се појави у Вишем суду и буде саслушан у својству оштећеног, опет се није појавио на претресу. Он је, непосредно пред почетак суђења, обавестио суд да није био у могућности да дође на главни претрес из оправданих разлога и, у допису који је доставио, најавио је да ће то сигурно учинити 26. септембра, за када је заказан наставак претреса. Ни сведок Милан Марковић није дошао у суд, а председник судског већа констатовао је да нема доказа да је уредно примио позив.
djole
05.09.2017. 15:33
Al mu je obezbedjenje , zato je tako i prosao, mogao je da angazuje profesionalce sa znanjem i mozgom a ne vratare.
Zar to nije dužnost višeg suda?Očekujem da tužilaštvo otkrije sve detanje oko ovog slučaja.
Коментари (2)