КОМЕНТАР: Трепча

Иван Радуловић

02. 03. 2019. у 12:15

Омча око врата, са којом преостали Срби на Космету живе годинама, из дана у дан се стеже, а реализација плана о "Трепчи" прети да без даха остави више хиљада српских породица

КОМЕНТАР: Трепча

ЗА разлику од краја прошлог века, када су против Срба ишли оружјем, албански политичари и њихови ментори са Запада последње две деценије то раде на подмуклији начин. Појачана офанзива последњих месеци, раширена на више фронтова, почела је увођењем антицивилизацијских такса на робу из централне Србије, затим доношењем закона о формирању оружаних снага, али и усвајањем статута о "Трепчи", чији је циљ отимање комбината.

Омча око врата, са којом преостали Срби на Космету живе годинама, из дана у дан се стеже, а реализација плана о "Трепчи" прети да без даха остави више хиљада српских породица.

И док отимање блага оловно-цинкане руде, које се процењује на 100 милијарди евра, улази у завршну фазу, Београд и даље покушава да пробуди с(а)вест лидера највећих европских и светских земаља, иако се зна да је међу њима много оних који бодре своје албанско чедо. Слепи су ти моћници, у чијим је домовинама право на имовину "свето писмо", на све пожутеле тапије које јасно и недвосмислено показују чија је "Трепча".

Страх да би без тешко зарађеног хлеба "са седам кора" директно могло да остане 2.400 радника, а индиректно и много више, завладао је на северу покрајине, али се све више шири и јужно од Ибра. Јер, многи стрепе да би, уколико прође сценарио отимања и окупације "Трепче", врло брзо исти план могао да се примени и у случају "Брезовице".

Ова планинска лепотица одавно је на листи жеља албанске политичке елите, а не треба да заварава то што није прошло давање у закуп на 99 година француском конзорцијуму. Одузимање "Брезовице" од грађана Штрпца и државе Србије је циљ за који ће се Албанци свим силама борити. А новац који су очигледно желели да прикажу као да је француски, чека новог савезника у том прљавом послу.


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације