Студенти из Србије следеће године на такмичењу у Дубаију

Танјуг

20. 09. 2017. у 23:33

У оквиру пројекта "Twist box" тим српских студената и њихових ментора осмислио је и пројектовао иновативно решење "Соларне куће" које се пласирало у финале такмичења "Solar Deccatlon Middle East"

Студенти из Србије следеће године на такмичењу у Дубаију

Фото Танјуг, С.Радовановић

У оквиру пројекта "Twist box" тим српских студената и њихових ментора осмислио је и пројектовао иновативно решење "Соларне куће" које се пласирало у финале такмичења "Solar Deccatlon Middle East" које ће следеће године бити одржано у Дубаију.


Тим поводом министар за иновације и технолошки развој Ненад Поповић посетио је данас Архитектонски факултет у Београду где је разговарао са студентима и менторима пројекта "Twist box".



Како је рекао, тај пројекат је одличан пример тимског рада и сарадње студената и професора са различитих факултета Београдског универзитета.


"Овај пројекат је пример иновативности и познавања савремених технологија младих српских студената. Они су показали да имају таленат да пројектују иновативна решења која могу да промене начин живота људи у будућности" истакао је министар Поповић.


У пројекту "Twist box" учествовало је, истакао је министар, више од 100 студената и професора са Архитектонског, Електротехничког, Машинског, Технолошког и Шумарског факултета, као и Факултета организационих наука у Београду.



"Желимо сто висе оваквих пројеката, где имамо пример успесног тимског рада сест факултета и сто студената. Они су наси абасадори науке и примењивог знања", нагласио је Поповић.


Он је као важну чињеницу истакао да ће сви павиљони са такмичења "Solar Deccatlon Middle East", као и "Соларна кућа" коју су пројектовали студенти Београдског универзитета, бити изложени и током светске изложбе "Еxpo 2020" која се 2020. године одржава у Дубаију.


"Зато позивам представнике приватног сектора да подрже овај пројекат, јер је то одлична прилика за њихову промоцију на тржишту Блиског истока", нагласио је Поповић.



Позвао је компаније у Србији да се повежу са факултетима, институтима и научно-истраживачким организацијама, јер је то, према његовим рецима, прилика да унапреде своје пословање.


"Јачање везе између науке и привреде је веома важно и за те компаније и за читаву државу. Кроз увођење иновација и нових технологија у пословање приватног сектора, Србија подиже своју међународну конкурентност и тиме ствара услове за ново запошљавање младих у високотехнолошким секторима", подвукао је Поповић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације