Кустурица снима Достојевског
20. 07. 2018. у 14:08
Наш редитељ најављује филм по роману руског писца

НАШ прослављени редитељ Емир Кустурица није одустао од старе идеје да сними филм по мотивима из дела Фјодора Достојевског. Говорећи у Мокрој Гори за руске медије, он је најавио да ће наредне године започети снимање по сценарију чији су предложак романи "Злочин и казна" и "Идиот".
- Очекујем да ћу уз помоћ пријатеља из Кине завршити сценарио, а затим и започети снимање - рекао је Кустурица.
Мотиви из два романа чији су главни јунаци, у једном антихерој, а у другом позитивни јунак, биће обједињени најпре књигом коју Кустурица пише, а затим и сценариом.
Такође, Кустурица је нагласио да би волео да се појави у једној од споредних улога у филму "Балканска међа", чији је продуцент глумац Милош Биковић. Филм обрађује операцију руске војске, приликом заузимања аеродрома Слатина у Приштини. Кустуричино учешће у овом пројекту је сасвим извесно, а премијера Биковићевог продуцентског првенца биће уприличена током следеће године.