Земун: Нема наставе због смене директора!
02. 09. 2017. у 17:54
Родитељи и ђаци се окупили на протесту у ОШ "Светозар Милетић" у Земуну. Траже да се повуче одлука о разрешењу Мирољуба Мосуровића

Савет родитеља одлучио да деца ни у понедељак не похађају наставу
ВИШЕ стотина родитеља, садашњих и бивших ђака и Земунаца окупило се јуче ујутру у дворишту Основне школе "Светозар Милетић", дајући подршку смењеном директору Мирољубу Мосуровићу. Они су затражили од Министарства просвете да повуче одлуку о смени, називајући је "срамном и недопустивом". Наставе у школи јуче није било, осим свечаног пријема за прваке. А у вечерњим часовима одржан је састанак савета родитеља.
Обраћајући се присутнима, Жарко Ристић из Савета родитеља је рекао да је "Министарство просвете одлуком о смени директора у школу уведело привремену управу, за коју су родитељи лако утврдили да нема подршку запослених у школи и да прети да угрози редовно одржавање наставе и функционисање школе". Мосуровић је навео да се у решењу за смену наводи, како каже, осам "смртних грехова", а присутнима је образложио сваки од њих.
- Незаконити пријем у радни однос са основним, а не мастер студијама се односи на професора географије, коме у додатку дипломи јасно пише да може да ради као професор у основној школи - навео је директор. - Замера ми се да нисмо доставили доказе да чланови Школског одбора нису осуђивани. Све чланове, после ригорозне провере, бира Скупштина града, а сва документација је у Граду, што сам и рекао.
Мосуровић је одбацио и наводе надлежних да је број ученика у одељењу већи од 30, наводећи да је то било до 2013. године.
- Наша школа и директор су од Министарства просвете оцењени највећом оценом, "четворком", коју су добиле само још две школе у Србији, а 350 њих је оцењено "јединицом" и нико није смењен - рекао је Мосуровић. - Директори школа из Србије оштетили су државни буџет за 2,5 милиона евра, јер су водили унапред изгубљене судске спорове и нико није смењен. Недавно се појавио податак да су сакрили 800 одељења у Србији, и нико није смењен.
Одлуку Министарства просвете о разрешењу директора Мосуровића није прихватио Школски одбор, Савет родитеља и Наставно-научно веће. Подршка директору стиже из свих крајева света, где живе бивши ученици.
На синоћњем састанку, савет родитеља ОШ "Светозар Милетић" одлучио је да деца ни у понедељак не похађају наставу као знак подршке директору. У школским клупама првог радног дана ће седети само прваци којима не желе да ускраћују почетак школске године. Наредни протест заказан је за понедељак за 19 часова.
РОК ДО 7. СЕПТЕМБРА
РОДИТЕЉИ сматрају да је најновије решење Министарства, донето пред сам почетак школске године, дестабилизовало једну од најбољих школа у Србији, по стручној оцени истог тог министарства.
Осим поништења, траже и заустављање притиска који је почео да угрожава радну атмосферу, наставни процес, и изврсне односе запослених. Родитељи остављају законски рок од осам дана министру Младену Шарчевићу да поступи у складу са својим ранијим одлукама, односно да поштује сопствену одлуку из марта ове године. Рок за поступање по захтеву Савета родитеља истиче 7. септембра.
МИНИСТАРсТВО: ЗАКОН ИСТИ ЗА СВЕ
- ОДГОВОРИЛИ смо на писмо родитеља и обавестили их о разлозима смене директора - кажу у Министарству просвете. - С обзиром на то да је просветна инспекција утврдила тежу повреду дужности, закона, смена је била једно решење. Можда је директор део посла обављао добро, али је прекршио закон, који је исти за све и нећемо га селективно примењивати.
BOZA ZEMUNAC
02.09.2017. 18:16
Samo tako.Bravo.
Podrska direktoru, roditeljima i deci!
U periodu upravljanja - direktorovanja ovom školom, LJ. Mousurović je od jedne stare škole napravio moderno mesto za aktivnosti učenika. Davne 1954 godine bila sam učenik te škole. Zatim su moje ćerke završile istu, a od pre nekoliko godina i moje dve unuke. Vidim da ministar mnogo vodi računa o zakonitosti rada ovog direktora. Da se direktor držao zakona ko "pijan plota" od ove škole ne bi napravio ono što je danas, a za to se bore današnji roditelji
Коментари (2)