ISTORIJSKI USPEH! Srbija ima šampionku Evrope u boksu - Sara Ćirković osvojila zlato!

27. 04. 2024. u 19:17

Srpska bokserka Sara Ćirković osvojila je titulu šampiona Evrope, pošto je u finalu prvenstva "starog kontinenta" u Beogradu, u kategoriji do 54 kilograma, ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok, vicešampionku sveta iz 2022.

ИСТОРИЈСКИ УСПЕХ! Србија има шампионку Европе у боксу - Сара Ћирковић освојила злато!

Nošena podrškom sa tribina hale "Aleksandar Nikolić" mlada predstavnica Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila je prvo seniorsko zlato, nakon što je osvajala titule prvaka Evrope i sveta u omladinskoj konkurenciji.

Ćirković je osvojila prvo zlato za Srbiju na šampionatu u Beogradu.

Prethodno je Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove i osvojila je srebro.

Sara Ćirković i Lakramioara Perijok pred finale Evropskog prvenstv u boksu / FOTO: BSS / Emilija Jovanović

Bonus video: Defile ruskih boksera uz ovacije beogradske publike