БЕРЛИНЦИ САМИ СЕБИ ЗАКОМПЛИКОВАЛИ: Фрајбургу победа осигруава европску јесен

О. М.

18. 05. 2024. у 08:05

ПОСЛЕДЊЕ коло немачке Бундеслиге отклониће неколико преосталих недоумица, а једна од њих је и ко ће се придружити Дармштату на путу у Цвајту.

Ту позицију тренутно држи Келн, који у најбољем случају може да избори бараж против трећепласираног из другог разреда немачког фудбала. Ту, 16. позицију тренутно држи Унион Берлин, иначе учесник Лиге шампиона у сезони на измаку.

А Берлинци могу да падну на 17. место, али и да се извуку без баража, за шта ће им бити потребна победа над директним конкурентом Бохумом од два разлике или било која победа, под условом да Мајнц изгуби од Волфсбурга.

Дакле, очекује нас много узбуђења на стадиону поред куће старог шумара, где ће навијачи домећг тима гледати шта раде њихови љубимци, док ће једним ухом ослушкивати шта се дешава у Хајденхајму где се домаћи тим нада победи над Келном и сплету (нео)бичних околности које укључују и победу Унион Берлина и тријумф Бајера из Леверкузена у финалу националног купа не би ли на мала врата ушао у Лигу конференција, а другим збивања у Волфбургу где незаинтересованом домаћем тиму гостује Мајнц.

А Унионов ривал Фрајбург је далеко од тога да буде незаинтересован, јер победа у овој утакмици екипи Кристијана Штрајха може да осигура пласман у Европу ако неким чудом Кајзерслаутерн освоји Куп и остави то осмо место у Лиги небитним за пласман у Европу. Био би то леп опроштајни поклон Штрајха клубу у коме је провео 12 и по година као главни тренер. Штрајх је у клуб из Шварцвалда стигао 1991. из Хомбурга да би у дресу "Бразилаца из Бризгауа" завршио играчку каријеру.

Сва ова "виша математика" могла је да буде избегнута, само да је Унион Берлин сачувао вођство против Келна у прошлом колу. Али "јарчеви" су одбили да се предају после 0:2 у 19. минуту. Крајем првог полувремена су изједначили, а онда, у стилу новог шампиона Немачке Леверкузена, са два гола у 89. минуту и у другом минуту надокнаде стигли до три бода вредног преокрета.

Није "гвозденима" на руку ишла ни победа Мајнца над незаинтересованом Борусијом из Дортмунда, али "жуто-црнима" ваља опростити опуштање, јер их кроз две недеље очекује финале Лиге шампиона.

Унион је домаћин а Фрајбург је нешто квалитетнији тим, па је тешко предвидети коначан исход. Затобог тога, предлог за клађење на овај меч су голови, јер победа је циљ обема екипама,а победе без постигнутог гола нема

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,70)

ХАОС У ПАРТИЗАНУ! Љубимац гробара својевољно напустио екипу пред финале са Црвеном звездом!

ХАОС У ПАРТИЗАНУ! Љубимац "гробара" својевољно напустио екипу пред финале са Црвеном звездом!

Црвена звезда и Партизан у понедељак играју прву утакмицу финала првенства Србије у кошарци, а пред тај дуел дешавају се потпуно неочекиване ствари у табору црно-белих.

01. 06. 2024. у 16:09