УВЕРТИРА ЗА ФИНАЛЕ КУПА: Војводина се обрукала на старту сезоне, други "црвено-бели дерби" решио је Букари

О. М.

28. 04. 2024. у 10:57 >> 11:01

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у 32. колу Суперлиге Србије гостују екипи Војводине на стадиону „Карађорђе”.

УВЕРТИРА ЗА ФИНАЛЕ КУПА:  Војводина се обрукала на старту сезоне, други црвено-бели дерби решио је Букари

Биће ово својеврска увертира за скоро финале Купа Србије у коме ће се, на новоизграђеном стадиону у Лозници састати исти ривали.

Изабраници Владана Милојевића имају шансу да направе додатни корак ка титули и у добром расположењу иду у Нови Сад пошто су у претходна два меча савладали највећег ривала, екипу Партизана. Црвено-бели су у Суперлиги тријумфовали са 3:2, да би три дана касније славили и у полуфиналу Купа Србије резултатом 2:0.

С друге стране, Војводина се бори за место у Европи. "Лале" су тренутно шесте са три бода заостстка за четвртопласираним крагујевачким Радничким кога су елиминисали у полуфиналу Купа, после велике борбр голом у завршници утакмице. Испред "старе даме" тренутно је и Чукарички са бодом предности, али "брђани" су већ одиграли утакмицу 32. кола у којој су са убедљивих 4:1 савладали Младост.

Војводина је у претходном колу изгубила дерби са ТСЦ-ом из Бачке Тополе. Било је 3:2 за домаћина који је већ после пет минута имао два гола предности. Ни рани гол за смањење заостатка (13. минут), ни изједначење након часа игре, нису били довољни "лалама" да извуку нешто из дербија северне српске покрајине, јер је ТСЦ у 74. минуту преко Пантовића стигао до три бода с којима се учврстио на трећој позицији.

Изабраници Владана Милојевића не знају за пораз у пролећном делу сезоне. Све победе и само један нерешен исход су Звезду довели до десет бодова предности у односу на првог пратиоца и са 80 освојених бодова надомак је седме титуле у низу. Црвено-бели су у првом колу плеј-офа савладали вечитог ривала након преокрета са 3:2, а само четири дана касније су били бољи од црно-белих и у Купу, када је човек одлуке био Питер Олајинка.

Војводина и Црвена звезда састали су се 211 пута у богатој историји међусобних сусрета два од три најтрофејнија српска клуба. Београдски "црвено-бели" су знатно успешнији са 122 победе, новосадски су уписали 40 тријумфа, док је овај дерби у 49 наврата остао неодлучен.

Ове сезоне састали су се два пута. Први дуел био је на самом отварању сезоне када је Војводина у настојању да се што боље припреми за европске квалификације, извела комбиновани састав што се испоставило кобном одлуком јер је шампион Србије славио са убедљивих 5:0 на стадиону "Рајко Митић". У узвратнм сусрету у Новом Саду било је далеко неизвесније када је победу Звезди донео Осман Букари са два гола. Довео је свој тим у вођство у трећем минуту да би после изједначења у 13. минуту коначан резултат поставио у 27.

Био је то последњи пораз Војводине на свом "Карађорђу" после кога је уследила серија од седам утакмица, три ремија и четири победе. Последњи пут на свом терену играли су против ТСЦ-а кога су савладали са 3:2 пре него што су им се Тополчани осветили ситом мером у првом колу плеј-офа на својој "ТСЦ арени".

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: ГГ (квота 2,00)

РУСИЈА ЈЕ ШОКИРАНА: Ево шта је америчка тенисерка урадила када се Рускиња повредила (ВИДЕО)

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А најновије вести везане за руске спортисте - запањиле су и љубитеље спорта у Руској Федерацији.

12. 05. 2024. у 17:00