ИСТОРИЈСКИ УСПЕХ! Србија има шампионку Европе у боксу - Сара Ћирковић освојила злато!

27. 04. 2024. у 19:17

Српска боксерка Сара Ћирковић освојила је титулу шампиона Европе, пошто је у финалу првенства "старог континента" у Београду, у категорији до 54 килограма, убедљиво савладала Румунку Лакрамиоару Перијок, вицешампионку света из 2022.

Ношена подршком са трибина хале "Александар Николић" млада представница Србије на Олимпијским играма у Паризу освојила је прво сениорско злато, након што је освајала титуле првака Европе и света у омладинској конкуренцији.

Ћирковић је освојила прво злато за Србију на шампионату у Београду.

Претходно је Кристина Нађ Варга, у категорији до 48 кг, поражена у финалу од Рускиње Јулије Чунгалакове и освојила је сребро.

Сара Ћирковић и Лакрамиоара Перијок пред финале Европског првенств у боксу / ФОТО: БСС / Емилија Јовановић

Бонус видео: Дефиле руских боксера уз овације београдске публике

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски лавови се неће предати без борбе у Пиреју

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски ''лавови'' се неће предати без борбе у Пиреју

У реванш утакмици полуфинала Лиге конференција Олимпијакос ће пред својим навијачима бранити два гола предности против Астон виле које је зарадио невероватним наступом у Бирмингему (21.00).

09. 05. 2024. у 08:00