БРУКА ДЕНВЕРА КАКВА СЕ НЕ ПАМТИ! Никола Јокић близу елиминације (ВИДЕО)

Александар Илић

07. 05. 2024. у 06:31 >> 06:34

КОШАРКАШИ Минесота тимбервулвса направили су други брејк у Бол арени и повели 2:0 у серији полуфиналне рунде плеј-офа Западне конференције. Од почетка меча контролисали су гости игру, а како је време текло, било је јасно у коме смеру ће тећи меч. На крају, Вулвси су уписали победу резултатом 106:80.

Минесота је одлично отворила меч у Бол арени. Имали су добар шут, још бољу игру у одбрани, а како је време текло, чета Мајка Мелоуна била је све даље од битне победе.

Фрустрација и немоћ, тако се може описати игра Денвера у вечерашњем мечу. Посебно је лош тим из Колорада био у првом полувремену када су Тимбервулвси дошли до чак 32 поена предности.

Било је јасно и навијачима да је и други меч изгубљен, те је добар део њих раније напустио дворану. Џамал Мари није блистао, а након једног поена Карла Ентонија Таунса убацио је гел за хлађење у терен.

Након 12 минута имао је домаћин заостатак од -13. Док је игра друге петорке Нагетса била далеко испод очекиване, што су користили гости.

Ништа боље није почела ни друга деоница. Имали су Нагетси проблема у нападу, четири минута били су без коша, а предност гостију је расла из минута у минут. Тројке је како је хтео погађао Наз Рид, пратио га је одлични Ентони Едвардс.

Не памти се да је неко овако надиграо Денвер на домаћем терену, након 24 минута игре на семафору је стајало 61:33.

Минесота је у једном моменту имала предност 32 поена, а у трећој деоници уследила је серија 8:0 домаћина, заменио је у завршници периода Мелоун прву звезду тима Николу Јокића, спустили су се Нагетси на 84:64, али за више снаге није било - на крају, 80:106.

Ерон Гордон је код Нагетса убацио 20 поена, 16 је додао Никола Јокић, а 13 Џастин Холидеј.

По 27 су код гостију убацили Карл Ентони Таунс и Ентони Едвардс, 14 су убацили Никил Александар Вокер и Наз Рид.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

КАКО ЈЕ КОСОВО И МЕТОХИЈА ДОБИЛО ИМЕ? Различито порекло и велика симболка - назив користе САМО СРБИ

КОСОВО и Метохија веома су значајан део српске историје и традиције, али ретки су они који знају како је тако важно поднебље нашег постанка и идентитета добило име. Обе речи у називу нађе јужне покрајине имају различито порекло и велику симболику.

18. 05. 2024. у 11:47