СРБИН УМАЛО ИЗБАЦИО НАЈВЕЋУ СЕНЗАЦИЈУ - ИЗДАО ГА САИГРАЧ: Ово су финалисти Лиге Европе (ВИДЕО)

09. 05. 2024. у 23:08

Лига Европе је стигла до саме завршнице, а у четвртак су постали познати и финалисти.

У питању су Аталанта, која је елиминисала Олимпик из Марсеља, те Бајер из Леверкузена, који је после 48 мечева без пораза у низу - био на корак да доживи први овосезонски. Међутим, немачки клузб је у финишу извукао 2:2 против Роме на чијем је голу бриљирао српски чувар мреже Миле Свилар, све док није грешком колеге поклекао.

Но, кренимо редом.

Распуцана Аталанта и мајсторије за које Олимпик није имао решења

После 1:1 у Марсељу, у Бергаму је "постојао само један тим". Бар када се о погоцима радило. А били су импресивни.

После пола сата игре Адемола Лукман је сјајно завршио полу-контру, дриблинзима, па изврсним ударцем са дистанце за 1:0 у корист Аталанте (ВИДЕО). На 2:0 је у 52. минуту повисио Матео Руђери, и то када се чинило да је контранапад домаћина пропао, но они су се изнова домогли лопте, да би уследио леп "дијагонални" шут у даљи горњи угао гола Олимпика (ВИДЕО).

Ту није био крај мука француског клуба, који је нокаутиран у петом минуту судијске надоканде времена - усред ватромета, Ел Билал Туре је "украо" лопту гостима, па све сам завршио - 0:3 (ВИДЕО).

Свилар био херој, издао га саиграч - Бајер оборио европски рекорд!

Од последњих 48 утакмица, Бајер је чак 40 мечева решио у своју корист (не мали број и головима у судијској надокнади времена) а осам пута одиграо је нерешено.

Тој нестварној серији је, чинило се, дошао крај, и то у Леверкузену, када је Бајер, после победе над Ромом у Риму од 2:0, губио са 0:2 на свом терену. Али..

Најпре се десио аутогол "вучице" и то у завршници занимљивог дуела, а баш он је погурао немачки клуб у финале Лиге Европе.

Миле Свилар на ревнаш утакмици полуфинала Лиге Европе Бајер - Рома у Леверкузену / FOTO: Tanjug/AP

На уводне мајсторије Свилара пред мрежом Роме (ВИДЕО), надовезао се његов клупски колега Леандро Паредес, који је из пенала донео предност италијанском клубу (ВИДЕО).

На нове одличне одбране Свилара (ВИДЕО), Паредес је дао нови гол из пенала, и то у 66. минуту (ВИДЕО).

Али, када се чинило да ће уследити продужеци, у 83. минуту је приликом Бајеровог корнера Свиларов саиграч Ђанлука Манћини случајно скренуо лопту у мрежу Роме, а тај аутогол је и решио питање - ко иде у велико финале (ВИДЕО)

Грогирана Рома више није била онако сигурна, нити конкретна, па је у финишу примила још један погодак:

Свилара је у седмом минуту судијске надокнаде времена савладао Јосип Станишић (ВИДЕО) чиме је постављен коначан резултат овог меча, 2:2. Али, постављен је и европски рекорд.

Наиме, са 59 мечева у низу без пораза, укључујући и оне на евро-сцени, Бајер је оборио досадашњи рекорд, који је са 58 таквих утакмица, још од 60-их година прошлог века држала Бенфика.

Лига Европе 2023/2024 - реванш утакмице полуфинала, резултати:

Аталанта - Олимпик Марсељ 3:0 (први меч 1:1)

Бајер Леверкузен - Рома 2:2 (први меч 2:0)

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53