ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

Александар Илић

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

Меч је почео несвакидашње, протестом Партизана, Игор Дуљај је окупио фудбалере поред клупе, те је меч каснио више од пет минута, а пре почетка самог добио је Светозар Марковић жути картон.

Почетну иницијативу имао је Партизан који је након одличне соло прилике Гоха Јунгџуна могао да дође до вођства. Прочитао је његову намеру Омри Глазер.

Није обећавала игра у наставку, све до 27. минута, када је Звезда за два минута успела два пута да затресе мрежу ривала.

Прво је у 27. минуту Хванг Инбеом одлично заломио након лошег корнера, послао лопту у шеснаестерац, где је до ње дошао Питер Олајинка. На путу ка голу Александра Јовановића лопту је закачио Александар Филиповић који је лопту послао ка мрежи.

Два минута касније исти играчи нашли су се у дуелу. Поново је Олајинка изашао као победник. Центрирао је Мијаиловић са десног крила, Нигеријац је грудима примио лопту и пласирао је у гол немоћног чувара мреже црно-белих.

Прилику да израсте у потпуног хероја Звезде имао је Олајинка на проигравање Мијаиловића у 52. минуту.

Шест минута касније два пута у пар секунди спасао је Александар Јовановић Партизан. Мирко Иванић био је усамљен на другој страни петерца, два пута је упутио ударац, оба пута сјајан голман гостију.

Није Партизан до 64. минута створио шансу, а деловало је да Звезда може када жели да дође до гола Јовановића, међутим недостајала је завршница.

Тако је у једном нападу Ендиаје закомпликовао, превише је чекао, на крају је до лопте дошао Олајинка, био је блокиран, па Осман Букари који је стао у петерцу и на крају остао без лопте.

У 73. минуту разбио је Немања Николић иницијативу домаћина, шутирао је и на муке бацио Глазера који је добро интервенисао. Поново је могао домаћин до гола, Хванг је добро шутирао из петерца у 84. минуту, брани још једном Јовановић.

На крају, мреже су остале мирне, а домаћин је заслужено обезбедио пласман у финале Купа Србије. Тамо ће играти против Војводине која је савладала Раднички из Крагујевца 1:0.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 2:0 ( Филиповић 28'аг, Олајинка 30')

90+4 - КРАЈ МЕЧА

90' - Четири минута продужен је  меч.

89' - Катаи је шутирао, брани Јовановић.

87' - Жан Филип Красо ушао је у игру, напустио ју је Шериф Ендиаје.

84' - Хванг је имао велику прилику. Сјајно брани Јовановић.

79' - Не може Питер Олајинка да настави меч. Заменио га је Насер Ђига.

73' - Шутирао је Николић, одлично интервенисао Глазер.

68' - Осман Букари напустио је игру, ушао Катаи. Иако је Филиповић повређен Никола Антић је напустио терен. Ушао је Матеус Салдања.

67' - Пех за Партизан, дефанзивац Филиповић због повреде тражи измену

66' - Погледајте у ове две ситуације шта су све играчи Звезде промашили средином другог полувремена:

62' Гох је место упустио Бибрасу Натју, а Ксандер Северина Алекси Јанковићу.

60' Уследио је нешто краћи прекид меча због бакље која је завршила у голу Звезде.

59' Ау, шта раде играчи Звезде... Прво је закомпликовао Ендиаје, превише је чекао. Након тога на одбитак дошао је Олајинка, шутирао је, па Букари, који се вртео у петерцу и на крају није урадио ништа.

57' Велика шанса, тачније две. Иванић је шутирао, сјајно је интервенисао Јовановић, поново је пробао Црногорац, још једном добар голман гостију и само корнер.

56' Немања Николић ушао је у игру уместо Алда калулуа.

54' Одличан центаршут Хванга, пробао је Родић, али преко гола.

52' Олајинка је имао велику прилику након контра напада. Био је отворен након проигравања Мијаиловића. Избацио је Филиповића, шутирао преко гола. Интервенисао је Јовановић, али нема корнера.

51' У тешкој позицији нашао се Шериф Ендиаје, искоса у петерцу дошао је први до лопте, али је добро Јовановић затворио угао.

47' Гох је покушао да припрети, био је блокиран, а након контре оборен је Шериф Ендиаје, Милановић је показао да нема прекршаја.

46'  Аранђел Стојковић ушао је у игру уместо Николе Антића.

46' - Пред сам почетка другог дела утакмице, Звездини навијачи су "стробоскоп" бакљама (које се "пале и гасе") украсили северну трибину нашег највећег стадиона:

- Црвена звезда је имала више шутева и генерално (четири наспрам два) и у оквир гола (2:1), али је Партизан имао већи посед лопте (54%-46%). Црвено-бели су направили више прекршаја (9:5), гости из Хумске су имали више корнера (5:3) а у офсајдима је било 2:1 "за" шампиона.

45+4 - Крај првог полувремена. Црвена звезда води заслужено. Искористили су домаћи грешке противника који је у само једној ситуацији запретио.

45' Продужена је утакмица два минута. Крваве главе на трави је завршио фудбалер Партизана Никола Антић. Указана му је нешто дуже помоћ, те ће се сигурно играти и дуже.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: РУЖНЕ СЦЕНЕ: Ево шта су "гробари" радили Звездином Хвангу на вечитом дербију

36' - Срећа по Стаменића да је био офсајд. Изашао је сам пред голмана Јовановића,

29' ГОЛ Центирирао је Мијаиловић са десног крила, Олајинка грудима примио лопту, ослободио се Филиповића и послао лопту у мрежу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ГОЛ ЗА ГОЛОМ НА ДЕРБИЈУ: Олајинка примио лопту на груди, па послао пројектил у мрежу Партизана

27' ГОЛ! Након корнера вратио је Букари до Хванга, он дриблингом нашао Олајинку, на крају аутогол Филиповића!

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЕРУПЦИЈА ОДУШЕВЉЕЊА НА "МАРАКАНИ": Гол којим је Звезда повела у Куп дербију (ВИДЕО)

21' Након корнера који је извео Хванг уследила је контра Партизана. Северина је проиграо Баждара, који је шутирао лоше - преко гола.

15' Велика прилика за Партизан. Побегао је Гох одбрани, пробао је да погоди ближи угао, добро реагује Глазер!

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПРВИ ПУТ У ИСТОРИЈИ: Капитен Партизана добио жути картон пре него што је вечити дерби почео!

8' За сада притиска више Партизан, два корнера већ извео је Антић. Имао је Осман Букари на другој страни добру шансу, међутим изгубио је лопту петљајући пред шеснаестерцом ривала.

6' Корнер за Црвену звезду, извео га је Антић. Добро је послао лопту на прву стативу, лепо се брани домаћин.

3' Покушао је Ивнаић да проигра Ендиајеа, одлично је постављен био Филиповић.

1' утакмица је каснила неколико минута. Игор Дуљај је крај своје клупе окупио комплетан тим црно белих. Пре самог почетка меча играч Партизана Светозар Марковић добио је жути картон.

19.02 - Дугогодишњи економ Црвене звезде Драган Милановић преминуо је у 55. години, утакмица је почела минутом ћутања.

18.34 - Обратио се пред меч и тренер Партизана Игод Дуљај који није одржао редовну конференцију за медије.

- Нисмо сујеверни и нисмо промашили пут. Дошли смо на време. најважније је да одрадимо то што смо планирали, а то је да покушамо да добијемо Црвену звезду. имамо циљ, имамо амбицију. Неће бити ни мало лако, јер смо и пре неколико дана имали утакмицу. Неће бити изненађења. Надам се да ће доћи доста навијача, због времена, да гледа ову утакмицу.

Дуљај је потом прокоментарисао чињеницу да није било конференције пре меча и истакао да нема шта да дода, као и то да је све познато јер су екипе играле дерби пре неколико дана у првенству.

- Нисам ја одложио конференцију за штампу. То је урадио клуб, а ми само извршавамо то што клуб постави испред нас. Немам шта да додам. Биће времена. Хајде да се сконцентришемо на оно што нас очекује вечерас.

Додао је тренер Партизана да нису вежбали пенале

18.34 - Тренер Војводине Божидар Бандовић о трилер победи у полуфиналу Купа Србије

18.30 - БРУКА НОВОСАЂАНА: Навијачи Војводине вређали тренера Крагујевца на националној основи, а победу им донео - Сеид (ФОТО)"ПОБЕДА ЗА КЛУБ, ПРЕДСЕДНИКА!"

18.03 - ВОЈВОДИНА У ФИНАЛУ КУПА: Новосађани у невероватној завршници победили Раднички

18.00 - ГРИЗЕ У ОДБРАНИ: Невероватна ситуација у утакмици Раднички - Војводина, мало ко је ово очекивао (ВИДЕО)

17.51 - Познати су састави за полуфинале Купа Србије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер - Мијаиловић, Драговић, Спајић, Родић - Стаменић, Хван - Букари, Иванић, Олајинка - Ендијаје.

ПАРТИЗАН: Јовановић - Филиповић, Ковачевић, Марковић, Антић - Овусу, Гох - Северина, Захид, Калулу - Баждар.

УОЧИ МЕЧА

Након 173. вечитог дербија, време је за још један меч који би требало да носи епитет "празник фудбала". Бурно је било у суботу, надамо се да ће мање бурно бити овог пута, али не треба да чуде емоције на терену - у питању је, ипак, највећа светковина српског фудбала. А и улог није мали, пласман у финале.

Међусобни дуели у купу

Звезда и Партизан одиграће 41. меч у куп такмичењу. Звезда је славила на 21 утакмици, док је Партизан тријумфовао на 14 мечева, а без победника су одиграна пет дуела. Гол разлика је 59:50 у корист црвено-белих.

Последњи дуел у оквиру Купа Србије поменути тимови су одиграли 26. маја 2022. године. Звезда је победом у финалу - 2:1 освојила најмасовније такмичење у држави.

Фудбалери Партизана последњи пут су тријумфовали на Звездином стадиону 23. маја 2019. године у финалу Купа Србије. Од тада су одиграли девет утакмица на стадиону "Рајко Митић", укључујући и последњи лигашки сусрет.

Партизан пред меч није одржао редовну конференцију за медије.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ - Милојевић: Не желим да причам о ономе што се дешава у Партизану

- Реализација је нешто што се показало у претходних утакмицама, али хоћу да верујем да је добро што стварамо шансе и доћи ће време када ћемо их претварати у голове на једноставнији начин. Не бих о томе да ли нам је то проблем, јер сваки нападач жели да постигне гол. Ту спадају и концентрација и вештина, али чињеница је да Партизан има два сјајна голмана - Јовановића и Крунића. Можемо да причамо хипотетички, али идемо даље и хоћемо да верујемо да треба да будемо концентрисанији у завршници, но и то зависи од ситуације. Не желим да причам о ономе што се догађа у Партизану. Знају моји играчи шта смо причали и како треба да се понашају. Све ово друго је нешто што ме не дотиче и што не желим да коментаришем. Имам фокус на моју екипу и моју игру.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38