У Чачку незадовољни и пацијенти
18. 10. 2016. у 13:00
Наставља се серија критика здравства у граду на Морави

Др Александар Радојевић
ЧАЧАК - После оптужби др Александра Радојевића, лекара на Грудном одељењу и лидера групе грађана која носи његово име, о томе да у овдашњој болници влада несташица лекова, уз хронични недостатак кадрова, те демантија директора установе др Радета Милошевића, све је више примера који потврђују сумње у то да је здравство у граду на Морави здраво!
- Питам се, поштовани колега, како сте се усудили да тврдите да лекова има, кад бар 10.000 Чачана, наших суграђана, комшија, рођака... из директног контакта са лекарима, сестрама и оболелим људима на лечењу, годинама уназад, зна да то није истина? Ако не верујете мени и пацијентима, узмите температурно-терапијску листу од било ког пацијента са било ког одељења и видећете да је на свакој другој-трећој неки лек замењен или потпуно изостављен. Дакле, пречесто нема антибиотика, цитостатика, диуретика, кортикостероида, локалних анестетика... а ако ви то не смете јавно да кажете како вам неко не би замерио, јер чувате фотељу в. д. директора, ја смем - наводи др Радојевић у отвореном писму колеги др Милошевићу, тражећи одговор и на питање о томе да ли се са неким консултовао око плана смањења обима услуга у 2017. за пет одсто, или га је самостално прихватио.
Понављају се и остале ургентне непознанице: колико ће људи остати без посла, ко ће бити вишак и како ће се то одразити на квалитет услуга...
- За четири године сте примили четири лекара на специјализацију. Дакле, једног годишње, а колико их је напустило болницу, колико отишло у пензију, колико је сестара је отишло и колико их недостаје - пита др Радојевић.
И, заиста, Чачанка Слађана Г. тврди да јој је при пријему у болницу речено како мора да купи инјекцију "ранисана", а да је њеној пријатељици тражено да сама донесе "ласикс"...
- Ћерка је повредила ногу, па смо током ноћи, због отока, морали у болницу. Али, рекли су да дежурног ортопеда нема, па ју је прегледао хирург... - каже Слађана, сведочећи како је на улазу у једну од амбуланти видела обавештење да пацијенти морају да доносе и убрусе како би са тела обрисали гел после ултразвучне дијагностике.
Dragan
21.10.2016. 23:03
Cacanska bolnica ili kako je zovu pscijenti dolina smrti
Коментари (1)