Најбољи провод у - базену
07. 04. 2016. у 18:00
За мање од пола године затворено пливалиште у Пироту оправдало очекивања и трошкове изградње. Поред организације рада, великој посећености доприносе и приступачне цене
.jpg)
Чланице клуба за синхроно пливање
ИЗГРАДЊА затвореног базена на Сењаку, у Пироту, показала се као - пун погодак. Објекат вредан око 400 милиона динара, који су од темеља до крова подигли неимари "Путева" из Ужица са локалним подизвођачима, у потпуности је оправдао очекивања, што потврђују и конкретне бројке о посећености.
- Од момента пуштања у рад, уочи Нове године, базен је посетило више од 30.000 грађана: деце, школараца, омладине, али и оних који воле пливање усред зиме - задовољно констатује директор Спортског центра Ненад Ђорђевић.
Каже, статистици изнад свих очекивања допринела је првенствено беспрекорна организација рада, а доброј посећености доприносе и цене улазница које су прихватљиве за грађанство.
- Карта за децу кошта 80, а за одрасле 120 динара и корисници за тај новац у базену могу да проведу четири сата. Малишани до осам година не плаћају улаз, па верујем да је ово прихватљиво за свачији џеп. Осим тога, ђаци из свих других разреда у овдашњим основним школама, а има 17 таквих одељења, имају бесплатну школу пливања која је постала саставни део наставе физичког васпитања - каже Ђорђевић, уз напомену да је међу овдашњом децом било поражавајућих чак 70 одсто непливача!
Од момента отварања базена, штавише, у Пироту је формирано и неколико клубова за бављење такозваним воденим спортовима, а одржано је и национално првенство у пливању за млађе категорије.
.jpg)
Будући ватерполисти са југоистока Србије
- Организација коју смо осмислили омогућава да се овде купају рекреативци, али и да се у базену одржавају свакодневни тренинзи. Многи малишани су се уписали у ватерополо, или у ронилачки и пливачки клуб, који такође постоје. Однедавно је заживео и клуб синхроног пливања који је привукао многе девојчице, па постојање ових екипа такође потврђује да овдашња деца, ипак, више воле спорт него кафиће и компјутере. И, радо долазе на тренинге, само им треба обезбедити услове - наглашава саговорник "Новости".
Иначе, пиротски затворени базен је једини објекат те врсте у овом делу Србије, а грађен је по најновијим стандардима који се примењују у савременом свету. С обзиром на то да је загревање оваквих објеката веома скупа ставка у одржавању, саставни део базена је и огроман плато са соларним панелима, који служе за загревање воде и тако смањују трошкове за струју. Осим тога, уграђени су и системи за својеврсну рециклажу загрејане воде и ваздуха, па се уштеде постижу и на тај начин.
Зарад "брчкања" на Сењаку, сазнајемо, овде све чешће долазе и житељи околних градова: Димитровграда, Бабушнице и Беле Паланке.