Пси луталице заклали Бису и лабудиће
14. 10. 2015. у 10:33
Дунавски парк у Новом Саду, после још једног инцидента, остао без три своја најпопуларнија перната становника. Чувар успео да сачува само лабуда Ису, који је превезен у одгајалиште у Рибњаку. И раније било напада

Биса и два млада лабуда нису успели да умакну псима
ЈЕЗЕРЦЕ у Дунавском парку остало је касно прексиноћ без три своја најпопуларнија становника - лабудице Бисе, дружбенице лабуда Исе, и њихова два лабудића. Чопор паса луталица напао је лабудове. Тај напад се завршио трагично по лабудиће, али и по елегантну лабудицу Бису, која је са лабудом Исом живела пуних 15 година.
Чопор паса луталица, како објашњавају у ЈКП "Градско зеленило", упао је у парк око три часа ујутро, нашао лабудове и напао на њих. Ни чувар парка није успео да их одбрани, иако је дао све од себе.
- Чувар је интервенисао, али је чопор успео да закоље три лабуда - одраслу женку и два лабудића - прецизирају у "Зеленилу". - Мужјака је успео да спасе и лабуд је одмах превезен у одгајалиште у Рибњаку.
Случај је, додају у "Зеленилу", пријављен полицији, која је одмах изашла на терен и обавила увиђај, као и Ветеринарској инспекцији.
- Ово није први инцидент који су изазвали пси луталице у Дунавском парку - напомињу у "Зеленилу". - Наравно да ћемо учинити све што је потребно да се ова површина, која је под заштитом државе, што боље обезбеди, посебно у ноћним сатима, када су инциденти најчешћи. Уз то, у наредном периоду планирамо да обезбедимо нови пар лабудова за ово језерце.
Новосађани памте да је и ранијих година долазило до инцидената у Дунавском парку. Један од лабудића, потомака Исе и Бисе, подлегао је повредама 2012. године, а нешто раније, лабуду Иси је поломљено крило.
ПОТОМЦИ Исе и Бисе пре око месец дана остали су без крила. Јавности су се тада обратили Радован Кокар, узгајивач лабудова, који је Ису и Бису поклонио граду, са тврдњом да су за инцидент одговорне "увезене" калифорнијске црвеноухе корњаче - месождери, и да се то догодило још пре неколико месеци, када су лабудићи били мали. После Кокара, међутим, иако није био најављен као говорник, своје виђење ситуације на истој конференцији за новинаре изнео је, у име Друштва за заштиту и проучавање птица Србије, Милан Ружић, ветеринар и орнитолог. Његов је став да за такве повреде могу да буду одговорни само људи.
vojvođanin
14.10.2015. 13:47
Ova dva idiota što su rekli da im se ova vest sviđa....su bolesnici, verovatno od onih koji drogirani sede na ivici jezera u 3 sata noću. Stražari...nula.
сада ће они који воле ав ав и мјау мјау више од деце да кажу нису криви пси а штета што није наишло неко дете или трудница да њих изуједају да не дирају лабудове
Zar je bilo tesko obezbediti 1 nocnog cuvara, koji bi se brinuo o parku. Ima toliko nezaposlenih i sposobnih ljudi. Cemu onoliki cuvari i redari, na svakom koraku, ali tamo gde nije potrebno, u raznim mesnim zajednicama, naplatnim mestima za struju i komunalije. A tamo gde su zaista potrebni, nema ih. Najzalosnije je, sto niko nece odgovarati za ovo, iako su cuvari (ili redari, ili kako god da ih nazovete) preko potrebni za park i labudove.
Где су сад заштитници неконтролисаних паса луталица? Само незналице из круга двојке лију крокодилске сузе над њима. Пси одвојени од човека повећавају број и формирају чобор, а чопори паса луталица су агресивнији према човеку од вукова. Мања је шанса да те гладан вук нападне него сит пас при сусрету. Плус неретко беснило. Питајте било које ловачко друштво колико срна, зечева, и осталих животиња годишње закољу дивљи пси. Масакре праве по ловиштима. Зато се пси луталице морају строго контролисати.
Gdje ste sad zeleni. Sto se sad ne javljate???
Коментари (16)