Ватерполисти против Црне горе: Шлагер Светске лиге

С. К.

01. 12. 2015. у 06:11

Митровић: Ово је можда и најтеже гостовање, јер је наш ривалитет можда и највећи у светском ватерполу. Урадиће све да нас добију, али и ми хоћемо да се вратимо са сва три бода

Ватерполисти против Црне горе: Шлагер Светске лиге

Живко Гоцић фото: Архива ВН

ШЛАГЕР Светске лиге. Ватерполисти Србије данас (уторак, 18.00) у трећем колу групе Б у Будви гостују Црној Гори. Велики пријатељи и љути ривали одлично се познају, желе прво место и пласман на финални турнир.

- Реч је о сјајној репрезентацији, која је, као и наша, поникла из исте школе. Ми можда нисмо утренирани како бисмо желели, јер су нам 14 играча у иностраним клубовима. Срећом, одлично се познајемо и моћи ћемо да одиграмо на свежину. Желимо, као и они, пласман на Ф6, јер би то била права припрема за Олимпијске игре - наглашава селектор Дејан Савић, који неће моћи да рачуна на болесног Слободана Никића.

Ни Црногорци нису комплетни, а њихов стратег Влада Гојковић не крије да за играче не постоји већи мотив од победе над европским и светским прваком Србијом. Очекује се да ће базен (капацитет 600 гледалаца) бити испуњен до последњег места.

- Биће то права мушка утакмица. Нема тајни, биће неизвесно до краја - подвлачи капитен Живко Гоцић.

Дилему нема ни голман Бранислав Митровић:

- Ово је можда и најтеже гостовање, јер је наш ривалитет можда и највећи у светском ватерполу. Урадиће све да нас добију, али и ми хоћемо да се вратимо са сва три бода.

У другом мечу групе Б вечерас (20.30) у Барселони се састају Шпанија и Француска.

ТАБЕЛА: Србија 6, Црна Гора 3, Француска, Шпанија 0.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (1)

Џмрљ

01.12.2015. 17:03

хајмо Срби да им "улепшамо" улазак у НАТО