Србија брише име Македонији?
14. 12. 2017. у 09:02
Наша земља спрема мере ако Скопље подржи приштину у међународним институцијама. Могућа промена одлуке о признавању назива суседне државе

Фото Танјуг
СРБИЈА би могла да прибегне радикалној мери у односима са Скопљем и повуче признавање Македоније под њеним уставним именом, уколико премијер Зоран Заев испуни "претње" да ће гласати за чланство Косова у Унеско - сазнају "Новости".
Према нашим информацијама, Београд ће пажљиво пратити потезе Македоније и изјашњавање о пријему Приштине у међународним организацијама, и како се Скопље буде поставило према нашим националним интересима, тако ћемо и ми према њиховим.
Власти у Приштини имаће прилику да потегну питање чланства у Унеско тек за две године. Међутим, принцип реципроцитета у дипломатским и политичким односима са Скопљем, Београд би могао да активира већ 2018, јер су косовски Албанци најавили да ће тада поново покушати да отворе врата Интерпола.
Заев је пре два дана у Приштини, где се срео са Рамушем Харадинајем, уз осмех поручио да "Косово може да рачуна на подршку Македоније у свим процесима". Ова нова провокација македонског премијера уследила је непуних месец дана након што се српском државном врху у Београду "заклињао" да "Србија у Македонији има искреног пријатеља".
Прочитајте још - Заев: Македонија пружа велику подршку дијалогу Приштине и Београда

То за Ивана Стоилковића, посланика у Собрању и председника Демократске партије Срба, није никакво изненађење. За њега нема дилеме:
- Заев неће и не може да одржи реч, нити ће политика македонске владе бити у супротности са интересима Албанаца у региону, али и САД, као главног покровитеља косовске независности и актуелне владе у Скопљу. Србији није у интересу да захлади односе са Македонијом, али ако они наставе да се понашају противно нашим интересима, политика Београда треба да буде увођење реципроцитета у односима.
МАЊИНЕ
ИВАН Стоилковић залаже се да се принцип реципроцитета у односима са Скопљем заведе на свим нивоима, не само кад је реч о признавању уставног имена Македоније. Он као пример наводи статус македонске мањине у Србији.
- На пример, македонска удружења у Србији од државе добијају помоћ од 480.000 евра, док српске организације у Македонији ове године нису добиле ништа - поручује Стоилковић.
Milan
14.12.2017. 09:24
Zaev je siptarski placenik i ne izrazava volju pravoslavnog naroda vec svojih nalogodavaca iz Tirane i iz americke ambasade u Skoplju,opet ce politicari bracu da zavade,ima li coveka na ovim prostorima koji ce ujediniti sve pravoslavce u jednu drzavu kao sto bi pred pravdom i bogom trebalo da bude pa onda da razgovaramo sa nasim dusmaima
@Milan - Јао Милане, брате... Мислим да смо само ми Срби у тој мери наивни (добри) да верујемо у такве ствари, да верујемо у некакво јединство православаца, да желимо да нам непријатељ буде брат, да само увек искључиво самокритични и да вечито чинимо неке уступке. Ово ми све личи на Ирачане у време Садама, када је било извесно да им се спрема пропаст, тада су јадни веровали да су сва арапска браћа уз њих, на мапи временске прогнозе су увек прогнозирали време за читаву арапску регију. Знаш како су прошли.
Vama je najbolje da se odselite za rusiju vas niko ne vli za komsije vidite i eu se polako ogradjuje dosta im je vase lazje
@mesa - Koji je ovo jezik, azijatski?
Srbija se zamera Bugarima i Grcima zbog Makedonije? Kakava katastrofalna politika naših "lidera".
Коментари (76)