Хвала Милановићу
26. 08. 2016. у 21:30
Хрватска левица и хрватска десница разликују се само у томе што су левичари знали да хрватску државу није могуће створити истребљењем, већ употребом Срба

Ратко Дмитровић
Није Зоран Милановић луд, није ни будала. Ослобођен обавезе да пази шта прича, јер није стајао пред камерама, на јавном месту, он је само био искрен. Његова одвратна реторика о Србима, Србији, Босни, усташтву, геополитици... није његова. Ништа у скандалозном исказу овог човека није аутентично; Милановић је савршен представник нечега што се зове хрватска левица. Е, ту хрватску левицу многи Срби, посебно у Београду, не познају, још увек је виде као наду, мост на којем ће се поново додирнути братство и јединство Хрвата и Срба. Ништа од тога, господо и другови. Хрватска левица (као и свака друга) дели се на социјалну и политичку компоненту, социјална је опште место, али је у политичком идентична са хрватском десницом, са усташтвом.
Основни политички циљ хрватске левице, организоване у комунистичку а касније у социјалдемократску партију, је самостална хрватска држава. Исти циљ имале су усташе Анте Павелића. Делило их је само то што су и једни и други желели да владају у тој држави. Основна разлика хрватских левичара и десничара је у томе што су левичари знали да хрватску државу није могуће створити истребљујући Србе, већ употребљавајући Србе.
Ход до овога што данас имају започели су 1928. године, на Четвртом конгресу КПЈ, одржаном у Дрездену. Тада су југо-комунисти донели Програм за разбијање Југославије и стварање независних држава: Словеније, Хрватске, Македоније, Црне Горе, велике државе Албанаца. Четири године касније, 1932. усташе подижу Лички устанак (неславно завршио), под вођством Анте Павелића, а подршку им даје Комунистичка партија Југославије, објављујући на насловној страни листа "Пролетер" позив својим члановима и народу да се прикључи усташама у борби "против српског хегемонизма".
Хрватски комунисти, левичари, ушли су у Други светски рат са циљем да из њега изађу са својом, хрватском државом. Развој догађаја није им ишао наруку и морали су да коригују стратегију, па смо тако добили ЗАВНОХ и АВНОЈ, на којем стварају Југославију са шест република. Уставом из 1974. године те републике постају државе, осим Србије у којој су створене две покрајине, са снагом вета. Циљ је достигнут 1991. године а у истим редовима борбе за ту нову независну Хрватску били су хрватски левичари и хрватски десничари.
Све што су после рата дали Србима из Хрватске, као захвалност за антифашизам (у међувремену су га украли и приписали само себи) хрватски левичари су одузели до 1955. године, хапсећи и затварајући у тој работи најугледније Србе: Бркића, Жигића и Опачића, на пример.
Милановић није изненађење, он је само потврда, још један доказ. У том смислу заслужује велико хвала.
Zule
26.08.2016. 21:54
Vrlo precizna analiza g. Dmitrovića, nema se ništa ni dodati ni oduzeti. Izrazito je prohrvatska jer dokazuje kontinuitet želje Hrvata da stvore svoju državu. Pa, to smo i mi radili, pametno i uporno u XIX veku. Pravo pitanje jest zašto smo jedino mi Srbi (ili jedan deo) morali stajati njima na tom putu? Ko nas je nagovarao na balvane i SAO Krajine, kada ni veće srpske formacije nisu uspevaale zaustaviti sled istorije? I zašto baš mi treba da budemo svaakoj čorbi mirođija?
@Zule - Tako je Zule, okrenuti zadnjicu svakom ko hoce da je ima, pa da zivimo bez problema. Ponos i pravdoljublje u blato, zbog tih karakteristika se gine i trpi, vazno je da mi prodjemo bez fizickih posledica. Posle odredjenog vremena bi nam to, evoluciski, uslo i u gene i onda bi naredne generacije bile jos pokornije i jos bolje sluge, sve dok nas ne asimiliraju neki pravi narodi, kao Albanci ili Hrvati. Zule, drago mi je sto si u manjini. Vekovima.
@Zule - Ah, Zulejmane, Zulejmane...
@Zule - Srbija je zrtvovala svoju drzavnost da bi ujedinila i oslobodila Slovene. Mada je bila ponudjeno 1914 da se odreknemo Makedonije u korist Bugarske, a zauzvrat dobijemo granice do usca Krke u Jadransko more, kralj pod uticajem vojnog vrha to nije hteo da prihvati. Jedina druga mogucnost nakon tog odbijanja da svi Srbi zive u itoj drzavi je bilo formiranje SHS kraljevine.Najnormalnije je da su svi Srbi hteli svoju drzavu, i da su se pobunili i borili za to. I da nije bilo Slobine politike...i
@Zule - Poštovani Zule, svi olako zaboravljamo zlo koje je posejao komunizam i poništio sve sto smo radili u XIX veku i pocetkom XX veka uz ogromne žrtve. I da budemo do kraja posteni, sve je pocelo stvaranjem zajednicke drzave posle Velikog rata. E sada, da li je do nje doslo zato sto su to "veliki" zeleli, zato sto su to zeleli masoni, jezuitiili ili neko treci, da li je to zeleo nas kralj ( Hrvati su svakako želeli)...? A ovo kasnije sto se desavalo 90-ih, to je ogroman kamen koji se kotrlja nizbrdo.
Коментари (41)