АМИН УМЕСТО ЛАЈКА: Основана прва црквена друштвена мрежа у Србији

Новости онлине

03. 04. 2016. у 10:36

Друштвене мреже су постале састави део живота, а ових дана Српска православна црква основала је своју друштвену мрежу Црква.нет преко које можете да аминујете

АМИН УМЕСТО ЛАЈКА: Основана прва црквена друштвена мрежа у Србији

Друштвене мреже су постале састави део живота, a ових дана Српска православна црква основала је своју друштвену мрежу Црква.нет, и то је прва црквена мрежау Србији.

Тако да сада на интернету можете и да аминујете преко ове друштвене мреже!

Главни разлог за креирање странице је да Српска православна црква (СПЦ) добије ширу популарност, као и да се промовишу црквене активности. Читав пројекат је везан за мисионарско одељење СПЦ, у њему учествују званични свештеници.


Технолошки слична је „ Фејсбуку и Твитеру, по садржају одговарајућа свом називу, за неколико дана окупила је око 2.000 људи лаика и свештених лица. Да бисте јој приступили, не морате бити православац, али морате бити пристојни.

Тако на овој црквеној друштвеној мрежи имате уместо лајка - амин. Уместо музичких хитова - црквене песме. Уместо новинских наслова - цитате из Библије.

"Сматрамо да је мисионарење на интернету и те како ефикасно, и да доноси плодове, а бити слеп и нем на том простору не доноси ништа добро" каже вероучитељ и оснивач друштвене мреже Црква.нет Александар Милојков.

Стеван Јовановић, вероучитељ и члан Мисионарског одељења СПЦ,додаје да на том интернет простору има толико информација, да ако не буду они "сејали на начин на који се сеје – сејаће неко други".

На сајту Црква.нет направите свој налог и можете да пишете, објављујете и на црквени начин кажите да ли вам се нешто допада –аминујете.

"Уместо лајка имате оно чувено амин, хтели смо да будемо оригинални" додаје Милојков.

Јовановић каже да људи сада углавном аминују и лајкују чињеницу, износе своје ставове, кратке цитате, и оно што се може наћи на другим мрежама.

На другим друштвеним мрежама могу се наћи и други црквени поглавари. Папа Фрања има профил на Твитеру и Инстаграму, а руски патријарх Кирил је на највећој руској православној друштвеној мрежи. На мрежи Црква.нет још нема српског патријарха, али има свештеника, теолога као и лаика.

"Већ су почеле да се региструју црквене општине, очекујемо и епархије. Пре свега јесте окренута младима, а млади данас воле, свидело се то нама или не, кратке, једноставне, брзе и сажете информације" додаје Јовановић.

(zanimljivostidana)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације