Полиција да пуца у облаке
23. 06. 2016. у 18:59
Председник Србије посетио Институт за воћарство у Чачку, који слави 70 година постојања. Николић: Мислим да МУП треба да преузме обавезу испаљивања противградних ракета

ПРАТИМ шта се дешава са ракетним станицама и противградном одбраном и свакодневну борбу сељака са непогодама. Држава ту може помоћи и лично мислим да би полиција требало да преузме обавезу испаљивања противградних ракета.
Ово је у четвртак, приликом посете чачанском институту за воћарство, који је обележио 70 година постојања, рекао председник Србије Томислав Николић. Он је додао да је "одговорност обострана, колико на савест онима који нису платили ракеташе, толико и на савест ракеташима", подсећајући се на скорашње налете градоносних облака на које није дејствовано пошто стрелци нису били исплаћени.
- Колико год да је то ниска цифра и колико год да им држава дугује што су дежурали и носили моторолу када крену у шуму и на њиву, они треба да знају да је то што нису из револта изашли на ракетну станицу оштетило многе људе за које и не знају како ће да преживе годину после тога. На Пољопривредном сајму у Новом Саду сам замолио осигуравајућа друштва да не праве ситним словима неке зачкољице, да после града сељак не може да наплати штету. Међутим, зашто не би полиција била на ракетним станицама, зашто када треба да се пуца не би отишао један обучени полицајац да испали ракету и врати се у полицијску станицу, или можда ватрогасци треба да преузму ту обавезу. Мислим да је то један од начина како спасавати усеве од града - казао је Николић.
Осврћући се на делатност Института и стварање 41 нове сорте континенталних врста воћака, од тога 15 сорти шљиве, председник Србије, који је познат као озбиљан произвођач ракије, како је рекао, посадио је прошле године 2.300 садница чачанских сорти шљиве.
- У својим засадима имам и чачанску родну и чачанску лепотицу. Прво сам садио једну страну сорту, показало се да може да се једе, али није баш најбоља за ракију, тако да сам прешао на чачанске сорте. Прошле године године посадио сам око 2.300 садница - рекао је Николић.
Он се није изјашњавао о томе колико ће "томоваче" бити испечено током ове године.
Председник Николић и директор Института Милан Лукић

ЧАЧАНСКЕ СОРТЕ
У СРБИЈИ има укупно засађених 40 милиона стабала шљиве, а 12 милиона су саднице са чачанским сортама. Сорте попут чачанске лепотице, ране и најбоље гаје се у многим европским државама, а посебно у Немачкој. Када се у тој земљи прави биланс која је сорта постигла највишу цену и коју су најбоље оценили потрошачи и произвођачи, увек је на највишим позицијама чачанска лепотица - каже научна сарадница Института др Светлана Пауновић.
Zoran Ue
23.06.2016. 19:53
zašto to vojska ne bih preuzela na sebe i onako trenutno nemaju posla?
@Zoran Ue - A gde nam je vojska? dok bi se neko setio da ode na stanicu vec bi bilo kasno!
Коментари (2)