Фарма и Парови ипак у ситне сате
09. 12. 2015. у 21:34
На јавној расправи телевизије нападале, а регулаторно тело бранило одлуку о термину ријалитија. Старија жена средњег образовања из централне Србије - типичан гледалац ових програма

Телевизије не знају шта да раде са учесницима по цео дан, ако у програм смеју тек после 23 сата
ПРОСЕЧАН гледалац ријалитија у Србији има више од 60 година, завршену средњу школу, живи у централној Србији. У армији обожавалаца "Фарме", "Парова", и "Великог Брата" дупло је више жена него мушкараца. Овако је "скенирана" публика ових емисија на јавној расправи у среду о померању ријалитија у термине после 23 сата, у организацији Регулаторног тела за електронске медије (РЕМ). Чланови Савета РЕМ бранили су важност усвајања Обавезујућег упутства за емитере ријалити програма. Јавна расправа је одржана у Београду, али ће своје примедбе сви моћи да шаљу до 19. децембра, да би коначан текст био готов 22. децембра. Када га одобри Министарство културе, негде око Нове године требало би да ступи на снагу.
- Нико не забрањује ријалити. Спорна је само једна врста, она којој је до сада изречено 50 различитих казни због кршења закона и правилника - оценио је Горан Пековић, члан Савета РЕМ. - На Хепи телевизији 60 одсто програма чини ријалити, чија је угрожена програмска структура на основу које је добијена национална фреквенција.
Они који ријалити емитују запитали су се, са друге стране, шта да раде са учесницима по цео дан, ако у програм могу да их пусте тек после 23 часа. Исто тако брине их емитовање у "ситне сате", јер су им гледаоци углавном пензионери и домаћице, који у то доба спавају. Даљински је, кажу, у рукама гледалаца и нико их не тера да гледају "Фарму" и "Парове".
- Оваква одлука доноси се под утицајем телевизија којима ријалити није успео и завршава се за два дана. Сада би да забране емитовање и нама којима је ријалити успео - изричит је био Миломир Марић, главни уредник Хепи телевизије.
И док су из РЕМ-а критиковали телевизије за емитовање простачких садржаја и насиља, Оливера Ковачевић, уредница и новинарка РТС, оценила је да је сва кривица на регулаторном телу, јер оно додељује фреквенције, одређује правила, контролише њихово поштовање и кршење, има моћ да предлаже измене закона ако нису добри. Она је подсетила да је РЕМ тај који је дозволио да Хепи од дечије телевизије са националном фреквенцијом постане ТВ на којој 60 одсто програма чини ријалити. Оценила је и да је скандалозна вест за Србију то што је криминалцу одложена затворска казна да би учествовао у "Фарми".
ich
09.12.2015. 22:16
Bolje vratite deci crtane filmove!!!
Srbija je trula nažalost svakako, a dokaz je ovo, ovo ima gledanost samo u Srbiji.
Bolje da gledam bilo šta nego farmu Maju Vendi Radašina ovi se gađaju ne kim rečima neznaju ni same značenje a Radašin u tangama imali on decu ka ko će se vratiti u selo mora da je ogran ičen neznam kome su interesantne te svaďe Bojana kada izađe neću više da je slušam i gledam džaba joj evrovizija Aco isto Kristijan neopravdavam ga ali ako je ušao da obezbedi familiju za vre me robijanja da se smiri već jednom ali postoji uvek veliko znak ? i sumnja.
Rijaliti programi treba da postoje jer su jedan vid razonode. Međutim ova skarada od naših rijaliti programa je NEDOPUSTIVA. Šta to ima u njima poučno i korisno za mlade naraštaje?? Na primer "FARMA" je odlična tema za ovakav program. ALI farmeri moraju STVARNO da budu farmeri a ne idioti i kreteni.Mora se živeti kao na pravoj farmi. Ne može kako ko hoće već onako kako se na farmi vekovima živi. Zna se ko šta radi, niko nikom nije sluga nego svi rade da bi imali da jedu.Kave bre večere i bes.
ne razumem ko koga tera da gleda rijaliti program, taj sund je poceo pre 30 godina ne razumem kako se REM tek sada toga setio...
Коментари (6)