Газирана пића скраћују живот за четири године

Новости Онлине

20. 10. 2014. у 23:55

Редовно узимање газираних пића убрзава старење ћелија и ткива и скраћују животни век за четири године, кажу резултати студије америчких научника

Редовно узимање газираних пића убрзава старење ћелија и ткива и скраћује животни век за четири године, кажу резултати студије америчких научника.

Студија је обухватила 5.300 здравих одраслих особа између 20 и 65 година старости, који нису имали проблеме са дијабетесом или болестима срца, и показала је да је веће биолошко старење код људи који конзумирају газирана пића.

Научници наводе да промене у ДНК људи које изазива газирано пиће истоветне су онима које узрокују цигарете.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (4)

RealDeal

21.10.2014. 00:04

dokle vise? pa i svaki udisaj skracuje zivot, dokazano. vreme je nezaustavljivo i bespovratno

misa tumbas

21.10.2014. 00:58

zanima me...ja pijem sok na razblazivanje ali ga pravim sa kiselom .Jel znaju gospoda Ameri dal cu krace il duze da zivim.

dr

21.10.2014. 16:33

Ja konzumiram gazirano decenijama redovno, i mladji sam od vecine vrsnjaka. Doduse oni svi puse a ja jok..