MILANOVIĆ O STANJU HRVATSKE VOJSKE": "Ništa se nije promenilo u potrebama, a onda je došao ovaj baksuz"
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović rekao je danas da se slaže sa generalnim sekretarom NATO-a Jensom Stoltenbergom da je rat u Ukrajini počeo 2014. godine, ali da ga na ovaj dan ipak više zanimaju potrebe hrvatske vojske, što je njegov posao i njegova dužnost.
Foto Tanjug
Konstatovao je da se u potrebama hrvatske vojske ništa nije promenilo, pa ni u pogledu stambenog zbrinjavanja vojnika, za šta je odgovornost pripisao aktuelnom ministru odbrane Mariju Banožiću.
- Ništa se nije promenilo u potrebama. Zajednički imenitelj je jedno mutno, masno ništa. Ovde sam spomenuo potrebu u stambenom zbrinjavanju hrvatskih vojnika. Nije se napravilo ništa, nego je nakon Krstičevića došao ovaj baksuz (Banožić) i pobrinuo se za sebe - rekao je Milanović o ministru odbrane.
Podsetio je da je potpisao plan zbrinjavanja hrvatskih vojnika još pre dve godine, koji je Banožić stavio u fioku. Novinarima je preporučio da taj plan mogu pročitati u Narodnim novinama.
Ponovo je govorio i o penzionisanju u vojsci i nizu nepopunjenih mesta u hrvatskoj vojsci, za šta je odgovornost ponovo pripisao ministru Banožiću.
- Moraću i ja nešto da preduzmem, tome mora doći kraj - rekao je Milanović u kasarni na Tuškancu, preneli su hrvatski mediji.
(Alo)
BONUS VIDEO: TO MOGU SAMO ŽENE - Vidite kako su sestrice štitile inkubatore dok je zemljotres razarao Tursku
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"ŽELIM OSVETU": Putin izdao naredbu - neka počne odmazda
Veliki broj mrtvih u napadu koji jedna strana naziva "terorističkim aktom", a druga "legitimnim ciljem".
23. 05. 2026. u 19:33
Komentari (0)