САД ТВРДЕ: Иран тренутно не развија нуклеарно оружје

ИРАН тренутно не развија нуклеарно оружје, али је појачао активности које би могле да му помогну да га развије, наводи се у процени Канцеларије директора Националне обавештајне службе САД.

САД ТВРДЕ: Иран тренутно не развија нуклеарно оружје

Фото: Принтскрин

Додаје се да је Иран почео да повећава своје капацитете за производњу атомске бомбе од 2020. године, али да је то сада престало, преноси АП.

-Иран тренутно не предузима кључне активности везане за развој нуклеарног оружја које би биле неопходне за производњу нуклеарног оружја који се може тестирати, пише у извештају.

Међутим, истиче се да Иран спроводи "истраживачке и развојне активности које би могле да га приближе производњи фисилног материјала потребног за комплетирање нуклеарног оружја".

Тиме, како се наводи, Иран наставља да крши услове нуклеарног споразума из 2015. године који се односи на обогаћивање уранијума.

-Иран наставља да повећава величину и ниво обогаћивања својих залиха уранијума изван дозвољених граница, додаје се у извештају.

Поред тога, амеирчки обавештајци наводе да ирански програми балистичких ракета и даље представљају озбиљну претњу по земље широм Блиског истока.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

НОВАЦ ОСТАО БЕЗ НОВЦА! Флојд Мејведер тврди да му је 175 милиона долара украдено на невероватан начин!