JEDINI CILJ RUŠENJE VUČIĆA: Protesti su isključivo sredstvo opozicije i NVO za uništavanje Srbije
NAKON skupa koji je održan na Slaviji u nedelju 22. decembra, jasno je da su opozicione stranke uz pomoć 10 nevladinih organizacija u potpunosti organizovale proteste, a na šta ukazuje to da je na skupu identičan broj ljudi ali i da su okupljene iste osobe kao na protestu protiv litijuma. Dakle, ceo protest bio je usmeren protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Ono što je isplivalo sa protesta su samo floskule da su okupljeni za pravdu i pravo, ali nije bilo jasnih zahteva skupa. Na protestu opozicije naravno pojavili su se Srđan Milivojević, novi predsednik Demokratske stranke, Radomir Lazović iz Zeleno levog fronta, Branko Miljuš Đilasov nasilnik, Pavle Cicvarić profesionalni demonstrant Dragana Đilasa, Zdravko Ponoš NATO general i naravno nasilnik sa vešalima Srđan Nogo, ali i mnogi drugi iz redova opozicije.
Simbol crvene ruke koji su koristili na protestima protvi Putina, opet je dominirao i na protestu na Slaviji. O protestima su se oglasili svi neprijatelji Srbije, a među njima su najglasnija bila saradnica američke Fondacije za odbranu demokratija i Kurtijeva lobistkinja i aktiviskinja Ivana Stradner koja je izrazila želju da se u Srbiji ponovi peti oktobar. Naravno, oglasili su se i političari te je tako predsednik SSP Dragan Đilas priznao da sa Toninom Piculom, osvedočenim neprijateljem Srba, kuje plan za rušenje Vučća.
Posle protesta ostala je takođe milionska šteta jer su demonstranti izlomili, išarali i demolirali fontanu na Slaviji.
Na osnovu svega viđenog, stiče se utisak da je skup imao više odlika političkog skupa koji je bio usmeren na smenu vlasti, nego protest zbog konkretnog problema.
U prilog tome govori činjenica da su strane vlade uložile 430 miliona evra ove godine u nevladine sektore, da je ovaj skup bio u potpunosti organizovan od opozicije ali i tih isti NVO. Kao podrška svemu tome je podrška grupa za pritisak, odnosno onih koje opozicija zove medijima a zapravo služa kao sredstvo da se potpiruju nemiri.
Interesantna je i činjenica da se i preko tri miliona evra troši na društvene mreže odnosno da je samo toliko uloženo na TikTok.
Ono što posebno privlači pažnju, anketirani učesnici protesta kao osnovne razloge protestovanja navode lična nezadovoljstva, a skoro niko od njih nije znao konkretni razlog protesta.