USPOSTAVLJENA JE DUGOROČNA SARADNJA: Potpisan Memorandum o saradnji u oblasti stručnog usavršavanja između NAJU i Ministarstva poljoprivrede

Novosti online 05. 11. 2024. u 11:09

V.D. DIREKTORA Nacionalne akademije za javnu upravu (NAJU) Marina Dražić i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede dr Aleksandar Martinović potpisali su u ponedeljak, 4. novembra 2024. godine, u prostorijama NAJU Memorandum o saradnji u oblasti stručnog usavršavanja.

Foto: NAPA

Na ovaj način uspostavljena je međusobna dugoročna saradnja u oblasti stručnog usavršavanja koja će kroz razmenu znanja i iskustava, kao i kroz zajedničke aktivnosti, doprineti razvoju i unapređivanju rada oba državna organa, a u cilju omogućavanja profesionalnijeg i odgovornijeg javnog sektora, u službi svih građana.

V.d. direktora NAJU Marina Dražić ukazala je na to da su potpisivanjem ovog Memoranduma postavljeni temelji za dugoročnu saradnju, koja ima za cilj zajedničko jačanje kapaciteta zaposlenih u javnoj upravi.

- Među službenicima vlada veliko interesovanje za obuke iz oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja. Trudićemo se da te obuke budu što više prilagođene potrebama službenika, da bi oni efikasnije obavljali svoje zadatke i pružali bolju podršku i uslugu građanima. Ovo partnerstvo Nacionalne akademije za javnu upravu sa Ministarstvom poljoprivrede potvrđuje značaj zajedničkih napora ka modernizaciji i profesionalizaciji javnog sektora - navela je Dražić.

Istakavši značaj kontinuitanog usavršavanja javnih službenika, ministar Martinović je dodao da NAJU pruža kvalitetne obuke i širok dijapazon mogućnosti za sticanje znanja, te da saradnja između Ministarstva poljoprivrede i NAJU podrazumeva specijalizovane obuke za službenike Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, posebno u oblasti inspekcijskog nadzora.

- Poljoprivreda je dinamičan sektor na koji utiču politički, ekonomski, a sve više i klimatski faktori. Zbog toga je za službenike Ministarstva poljoprivrede od izuzetne važnosti konstantna edukacija, sticanje novih znanja i iskustava, kako bi se što brže i lakše prilagođavali novim okolnostima i bili što je moguće više servis za sve poljoprivredne proizvođače. Takođe, država Srbija preko Ministarstva poljoprivrede izdvaja preko 100 milijardi dinara za direktne podsticaje poljoprivrednicima, kako bi ih stimulisala u proširenju proizvodnje, te podržala da svoje proizvode plasiraju na sve zahtevnije evropsko i svetsko tržište hrane. To je novac svih naših građana i njime treba raspolagati na zakonom propisan način. Zbog toga nam je važno da imamo obučene inspektore, koji će u Akademiji steći dodatne veštine, jer upravo oni na terenu utvrđuju da li se ovaj novac koristi na pravilan način - naglasio je Martinović.

BONUS VIDEO:

"NOVOSTI" NA CIIE U ŠANGAJU: Premijer Vučević obišao nacionalni i privredni paviljon Srbije

Pogledajte više