LONČAR: Znamo kakav su status imali lekari u vreme Đilasa
MINISTAR zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da je Stranka slobode i pravde u nedostatku ozbiljnih, argumentovanih i konkretnih primedbi na funkcionisanje zdravstvenog sistema, punu pažnju usmerila na "neophodnost podele flajera" i "nedostatak putokaza" u Kliničkom centru Srbije.
- Krucijalne primedbe - primetio je Lončar u pisanoj izjavi.
- Možda bi najbolje bilo da lekari, umesto da leče građane, po KCS-u dele flajere? Ili da za te poslove podele flajera i izrade bilborda po krugu bolnice, poslove PR-a i marketinga KCS angažuje neku od mnogobrojnih Đilasovih marketinških firmi, da im omogući laku zaradu, kakvu su pravili kroz različite kombinacije dok su vladali? - upitao je Lončar.
Ministar je istakao da se novi KCS gradi ubrzano, da su radovi u punom jeku, kao i da ni jednog trenutka tokom čitavog perioda izgradnje, pružanje zdravstvenih usluga pacijentima kojima su neophodne nije bilo zaustavljeno ili onemogućeno.
- Da, pojedine ambulante su izmeštene, premeštene na druge lokacije u krugu KCS, ali rade, svakoga dana, svakoga časa - naveo je Lončar.
Kako je rekao, Đilasu i "njegovim stručnjacima za zdravstvo" smeta i to što su pojedini lekari, posle godinu i više dana rada u crvenim zonama i uslovima kovid epidemije, pronašli par dana da se odmore, da najzad budu nekoliko dana zajedno sa porodicama, pripremajući se za, po svemu sudeći, novu, jesenju borbu sa virusom korona.
- Znamo kakav su status imali lekari u vreme Đilasa, kada su klinički lekari u bolnicama imali plate koliko danas imaju medicinske sestre i tehničari. Na sreću građana, vreme tajkuna u Srbiji je prošlo. Srbija se gradi i razvija, zdravstveni sistem unapređujemo i razvijamo svakoga dana, a oni kojima to smeta, mogu da dele flajere, a ne lekcije građanima Srbije - dodao je Lončar.