U ovom, sebi svojstvenom, satiričnom pitanju, akademik Dušan Kovačević nas je svojevremeno podsetio u koliko smo se kolona svrstali. Veliki dramski pisac, scenarista i reditelj u knjizi "20 srpskih podela", baš kao i u svojim dramama i crnim komedijama, nas je nasmejao, ali i zabrinuo nabrajajući nebeske i ovozemaljske, proistočne i prozapadne, pa Srbe patriote i izdajnike, oslobodioce i oslobođene, podrinske i pomoravske, kosovske i crnogorske, bosanske i hrvatske...
Autor čuvenih grotesknih dela verovatno nije ni slutio da će jedno muzičko takmičenje, "kodnog" naziva PZE, Srbiji doneti još jednu podelu i to na Prvu i Drugu.
Od trena kada smo saznali kako je "presekao" stručni žiri, a šta je "glas naroda" i ko će nas predstavljati na ovogodišnjoj "Pesmi Evrovizije" u Malmeu, ne prestaju rasprave i optužbe, apsurdne i besmislene - šta je srcu draže: "Gnezdo orlovo" ili "Ramonda".
Pitanje, reklo bi se bez razumnog odgovora, ali uz spoznaju koliko su srpske svađe, usađene u ovdašnji mentalitet, opasne i štetne.
Do izbora za PZE desile su nam se mnogo opasnije stvari preko kojih smo prešli i još uvek, gotovo ćutke prelazimo. Samo dve o kojima bismo svi do jednog morali da se zamislimo i stavimo prst na čelo - humanitarna katastrofa našeg naroda na Kosovu i Metohiji i tragedija mladog bračnog para i njihovih sinčića u Petrovaradinu koji su, kako se sumnja, skončali u kandžama sekti, ostale su daleko iza kvalifikacija za "Evrosong". I još su u senci takmičenja koje se, mnogi će reći, pretvorilo u audiciju jedne ideologije i prenaglašene političke korektnosti, a samozvani stručnjaci i "glas naroda" ovde se ne čuju ili su retkost.
Na opšti "ustanak" preko društvenih mreža pozvale su, gle čuda, "pesmice" dve devojke.
Za obe, Breskvicu i Teja Doru, među tinejdžerima odavno poznatim, ogromna većina "ustanika", međutim, nikada nije ni čula.
I, kako to pre dve godine na "Evrosongu" reče jedna naša druga predstavnica - šta ćemo sad?