JOLANDA
JOLANDA će, ona će nastaviti njegovu bitku, reče Džo Bajden posle susreta sa udovicom Julijom Navaljnom u "Fermont" hotelu u San Francisku, najbolje opisujući trulež koja vlada u deponiji uma kolektivnog zapada.
Na smrt ruskog opozicionara Navaljnog u zatvoru na Artičkom krugu politički zapad neće staviti tačku dok od njega ne naprave Svetog Alekseja. Osuđeni na propast, dok gube rat za ratom - u Ukrajini, na Bliskom istoku - čak i lideri zemalja "kolektivnog bajdenistana" slute da istorija postrojava protagoniste na mesto koje im pripada.
Rus je umro 18. februara. U 14.19 na sajtu Kazneno-popravne službe Rusije stavljeno je obaveštenje o njegovoj smrti. Nekim čudom, bilo je potrebno tek petnaestak minuta da bi svet uočio šta piše na opskurnom portalu. Već u 14.35, Tobias Billstrom (Švedska) konstatuje: "Ako se potvrdi informacija o njegovoj smrti u ruskom zatvoru, to će biti još jedan gnusni zločin Putinovog režima; 14.35, Barth Eide (Norveška): "Ruska vlada snosi odgovornost"...
Od 15.02 sledi "teška artiljerija". Šarl Mišel se oglašava rečima da "EU smatra kako je ruski režim isključivo odgovoran za ovu tragičnu smrt", a u 15.10 Zelenski konstatuje da je "jasno da ga je ubio Putin". Šest minuta kasnije Jens Stoltenberg dodaje: "Rusija treba da odgovori na sva pitanja". Nadovezuje se Mark Rute: "Smrt Navaljnog još jednom svedoči o ogromnoj brutalnosti ruskog režima", dok Ursula fon der Lajen piše: "Tužan podsetnik o tome šta su Putin i njegov režim." I Olaf Šolc zaključuje: "Ovu hrabrost je Navaljni sada platio svojim životom", a Blinken da "strah od jednog čoveka samo naglašava slabost i trulež u srcu sistema koji je Putin izgradio".
Nikad brža "obdukcija". U danu kada su merili da li Džulijana Asanža da pošalju u smrt u Ameriku i u danima kada su 52 zemlje pred Međunarodnim sudom pravde govorile protiv smrti, a o genocidu Izreala nad Palestincima, koji sponzorišu Sjedinjene države i 15 njihovih saveznika.