DOTRAJAO LEKSAN, OBNOVA KAD UGREJE: Prokišnjava jedini zatvoreni bazen u pčinjskom okrugu, u Vranjskoj banji
JEDINI zatvoreni bazen južno od Leskovca, u Vranjskoj Banji, koji ljubitelji plivanja mogu da posećuju tokom cele godine počeo je da prokišnjava, na više mesta. Zapušteno je i održavanje, a kupači sa kojima smo razgovarali kažu da je problem i jedna svlačionica sa kabinama koju koriste i muškarci i žene.
Direktor Javnog preduzeća "Uprava Banje" Miloš Džikić kaže da je upućen u problem, ali da je njegovo rešavanje uslovljeno boljim vremenskim uslovima.
- Naravno da sam u toku, problem je dotrajali leksan koji je korišćen za pokrivanje bazena. Njegova promena uslovljena je boljim vremenskim prilikama. Što se tiče krečenja, to radimo jednom godišnje - kaže Džikić.
On napominje da se svi zaposleni trude da kupačima izađu u susret pa čak i kad je u pitanju radno vreme, pa je tako bazen za plivanje otvoren cele godine, svakog dana u nedelji od 10 ujutru do 22 sata.
- Cene su više nego simbolične. Ulaznica je 200 dinara i nismo menjali to godinama, kako bismo bili pristupačniji kupačima i u tom pogledu - kaže Džikić.
Krečenje jedino održavanje
U VRANjSKOJ Banji otvoreni su sportska balon-sala i zatvoreni bazen površine 100 kvadrata, sa temperaturom vode od 25 do 30 stepeni još 2018. godine. Od tada se povremeno prostor okreči i to je sve. Zanimljivo je da je toplifikacija objekta obezbeđena zahvaljujući prirodnim resursima, jer se za zagrevanje koristi voda sa najtoplijeg izvora u Evropi čija temperatura dostiže i 96 stepeni po Celzijusu.
Kupači se žale na loše uslove, ne na cenu, ali kako kažu, nemaju mnogo izbora. Među njima je najveći broj onih koji koriste blagodeti tople vode radi rehabilitacije.
Predsednik gradske Opštine Vranjska Banja Dragan kaže da mu je drago što ima kupača, te da se nada da bi taj bazen mogao i tržišno da posluje ukoliko se drugačije organizuje posao ili dogovori neki vid javno-privatnog partnerstva, pošto je nužno da se uloži novac u njegovu rekonstrukciju.