PROTUTNJALA KAO BRZI VOZ: Sabalenka "počistila" protivnicu za polufinale Vuhana

Novosti online 11. 10. 2024. u 11:51

Beloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se u polufinale VTA turnira u Vuhanu, pošto je pobedila Magdalenu Freč s rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:2.

Arini Sabalenki su bila potrebna dva tesna seta da prođe Katerinu Sinjakovu u drugom kolu, a borila se da savlada Juliju Putincevu u tri seta u trećem.

U prvom setu sve je išlo lako i brzo, Gof je stigla do 4:0, a onda i bez izgubljenog gema došla do 1:0. Drugi set je bio ravnopravniji, a odlučen je u sedmom gemu, kada je Gof napravila brejk i posle toga i dobila set sa 6:4 i meč.

Kao dvostruki branilac titule produžila je svoj rekord u Vuhanu na 15 pobeda i bez poraza ušla u svoje osmo polufinale 2024. godine.

Tamo će se po osmi put suočiti sa četvrtim nosiocem i šampionkom Pekinga Koko Gof.

Poslednja dva susreta bila su na grend slemu, Koko Gof je trijumfovala u finalu Ju-Es opena 2023. godine, a Arina Sabalenka je odgovorila pobedom u ovogodišnjem polufinalu Australijan opena. Gof vodi u ukupnom rezultatu 4-3.

BONUS VIDEO OVACIJE PUBLIKE: Teniseri Srbije spremni za meč Dejvis kupa