MOĆNI KARLOS: Alkaraz se plasirao u drugo kolo turnira u Pekingu - i to kako!

Novosti online 27. 09. 2024. u 11:59

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Pekingu pošto je savladao Francuza Đovanija Mpešija Perikara s rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) za sat i 22 minuta.

Španac je u prvom gemu prvog seta napravio brejk, a kod vođstva Alkaraza 5:4 Francuz je imao tri vezane brejk-lopte, ali nije nijednu iskoristio.

Alkaraz je zatim iskoristio prvu set-loptu i poveo 1:0. Odmah na startu drugog seta Alkaraz ponovo pravi brejk i zatim rutinski privodi meč kraju.

Protivnik Alkarazu u drugom kolu biće Talon Grikspor. Holanđanin je juče eliminisao Srbina Miomira Kecmanovića.

Pre Alkaraza, pobede su u prvom kolu turnira iz kategorije 500 ostvarili i prvi nosilac Janik Siner i treći nosilac Danil Medvedev.

BONUS VIDEO: "NOVAKOMANIJA": Navijači pohrlili da se slikaju sa Novakom Đokovićem