ĐERE IZLAZI OPET NA TEREN: Meč prekinut zbog mraka

Novosti online 02. 07. 2024. u 22:07

Susret Lasla Đerea i Luke Puja u prvom kolu Vimbldona prekinut je zbog mraka.

U trenutku prekida bilo je 1-1 u setovima, Đere je prvi dobio sa 6:3, dok je Puj bio bolji u taj-brejku drugog seta, koji je dobio rezultatom 7:4.

Samo što je Francuz izjednačio u meču, došlo je do kraće pauze i konsultacije sa sudijom i supervizorom.

Odlučeno je da se zbog slabe vidljivosti meč prekine, pa će biti nastavljen u sredu.

Ovo im je prvi zvanični meč, Puj je na Vimbldon stigao kao 212. na svetskoj listi, dok je Đere na 51. mestu.

Foto AP

Lagan servis gem za Luku Puja. Prepustio je Laslu samo jedan poen. Dobro je i Đere otvorio susret prilikom servisa. Kopija prvog gema, protivnik osvaja jedan poen.

Po dva gema je osvojio svaki od igrača da bi u petom Laslo na 0:30 krenuo da šeta protivnika po terenu, Puj se branio slajsevima, Đereu su udarci bili dovoljno kvalitetni za 0:40, da bi onda posle dubokog riterna Puj pogodio mrežu za brejk Srbina - 3:2.

Sada Đere uzvraća istom merom. Gem bez izgubljenog poena za Lasla. Puj je baš slabo riternirao.

Na 15:30, sevrnuo je fantastičan ritern Đerea po dijagonali. Neodbranjivo, 15:40! Opet greši puj, Laslo lako dolazi do seta.

Uradio je Puj sada što je mogao. Dobio je gem bez izgubljenog poena. Sada Đere servira za velikih 2-0 u setovima.

Zaigrao je Puj sada odlično. Uspeo je neuhvatljivom paralelom da dođe do 15:40 i dve brejk lopte. Greši Đere na bekhendu, Puj vraća brejk.

Vratio se sada Francuz, u potpunosti. Lako potvrđuje brejk i stiže do 5:5. Otvoren završetak drugog seta. A Đere je imao 5:3 i servis za 2-0. U taj-brejku je Puj bio bolji sa 7:4.