BERETINI KAO BRZI VOZ: Italijan u polufinalu Štutgarta

Novosti online 14. 06. 2024. u 20:30

Italijanski teniser, Mateo Beretini je nastavio seriju dobrih igara i plasirao se u polufinale turnira u Štutgartu. Italijanski teniser je savladao Džejmsa Dakvorta rezultatom 2:0 po setovima 6:4, 7:5.

Nije se mnogo razlikovao Beretinijev meč u četvrtfinalu od onog u rundi pre toga. Od samog početka utakmice nije dozvoljavao brejk šanse Dakvortu. Iskoristio je Beretini četvrtu brejk loptu koju je imao u petom gemu i do kraja seta održavao prednost.

Nije drugačije bilo ni u drugom setu. Dakvort je uspeo da se izvuče iz gema u kojem se suočavao sa tri vezane brejk lopte. Delovalo je da će drugi set biti odlučen u tajbrejku, međutim, Beretini je u poslednjem servis gemu Australijanca uspeo da napravi brejk i posle jednog sata i 28 minuta igre se plasira u polufinale.

Protivnik Beretiniju u polufinalu biće Lorenco Museti koji je prošao pokraj Aleksandera Bublika koji je pri rezultatu 1:1 (4:6, 6:1, 1:0) morao da preda meč Italijanu zbog povrede.

BONUS VIDEO "ĐOKOVIĆ MOŽE DA IGRA JOŠ 2-3 GODINE": Goran Ivanišević o Novaku i budućim planovima