"DEMONSTRIRALI SU SILU..." Evo šta je Kolaković poručio posle poraza od Amerike

Novosti online 08. 06. 2024. u 13:38

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:1, a selektor Srbije Igor Kolaković sumirao je utiske sa meča.

On je dodao da je i pored poraza zadovoljan onim što je video.

– Mislim da smo igrali dobar meč. Možda jedino zadnji set nismo bili na nivou. I drugi rezultatski, ali smo bili tu. Trudili smo se da ostanemo u igri, ne zbog ove utakmice, već i zbog čitavog turnira i narednog turnira u Sloveniji. Imali smo šansu u trećem setu, ali je i Amerika demonstrirala sjajnu odbojku, naročito u važnim trenucima. Sve lopte su prešle na njihovu stranu i treći set je otišao u nepovrat. Šteta, možda smo igrali ponajbolju utakmicu u odbojkaškom smislu. Amerika je jedan od najboljih timova na svetu, imali smo priliku danas da dosta učimo - rekao je Kolaković.

Srbija je i dalje na dvetom mestu FIVB rank liste što je dovoljno za plasman na Olimpijske igre. Naredni meč "plava četa" igra protiv Argentine.

BONUS VIDEO: VELIKI PEH: Ovako se Nikola Topić povredio na večitom derbiju Zvezda - Partizan