PETERCI OPET KOBNI: Vaterpolisti Novog Beograda u polufinalu F4 Lige šampiona na Malti posle penala izgubili od Ferencvaroša

S. K. 05. 06. 2024. u 23:09

PETERCI su bili kobni za vaterpoliste Novog Beograda. Naš prvak u polufinalu F4 Lige šampiona na Malti je posle penala izgubio od Ferencvaroša – 17:18 (4:4, 2:3, 4:5, 3:1 – 4:5). Puleni Živka Gocića će se u petak (19.00) za treće mesto boriti sa Olimpijakosom, koji je, takođe, izgubio na peterce od branioca titule Pro Reka – 11:13 (0:3, 2:1, 3:3, 4:2 – 2:4).

Tragičar meča na kraju je postao Skumpakis, koji je u poslednjoj seriji pogodio u glavu golmana Vogela i omogućio popularnom „Fradiju“ da sutra (21.00) pokuša da skine sa trona veliki Reko.

Novobeograđane je večeras pratilo puno malera. Naročito u finišu treće četvrtine, kada je sudija Gomez posle VAR-a odlučio da isključi Filipovića (navodno je nogom udario protivnika) bez prava zamene, zbog čega je poništio gol Drašovića za 11:11, dosudio peterac za Ferencvaroš, koji je realizovao Mandić za 12:10 i doneo Mađarima četiri minuta igrača više. Ali, to nije slomilo našeg šampiona. Skupili su se igrači prvaka Srbije, zaigrali su odvažnije u napadu, razbranio se Dobožanov i uspeli su da izjednače na 12:12. Do kraja meča obe ekipe su po jednom postigle gol, a Vlahopulos dve sekunde pre kraja nije uspeo da pogodi za veliko finale.

Od početka meča vodila se velika borba u bazenu. U prvoj četvrtini raspoložen je bio Duško Pijetlović, pa je taj deo igre završen 4:4. U drugoj četvrtini naš prvak je krenuo silovito, poveo sa 6:4, a onda je  kod 6:5 Vlahopulos promašio peterac, što je dalo krila Fradiju i motivisanom Mandiću da preokrene na 9:6. Ali, naš tim se trgao, uspeo da se primakne na minus jedan, da bi Filipović promašio peterac za izjednačenje. Na kraju će ispasti da su peterci koštali ekipu Živka Gocića trećeg uzastopnog finala.

Ipak, borbeni Novobeograđani su u finišu uspeli da izbore peterce, ali, nažalost, za hrabru igru nisu bili nagrađeni.

FERENCVAROŠ – NOVI BEOGRAD 18:17

OTVORENI bazen na Malti. Gledalaca: 2.000. Sudije: Margeta (Slovenija) i Gomez (Španija). Igrač više: Ferencvaroš 10 (4) , Novi Beograd 11 (6). Peterci: Ferencvaroš 1 (1) , Novi Beograd 3 (1). Strelci sa penala: Varga, Mandić, Merkulov, Fekete, Argiropulos za Ferencvaroš, a Drašović, Martinović, Ćuk, Vlahopulos za Novi Beograd. Crveni karton: Filipović u 24.minutu.

FERENCVAROŠ: Sakonji, Mandić 5 (1), Molnar, Merkulov 3, Argiropulos 2, Di Soma 1, Fekete, Vigvari 1, Nađ, Varga, Janšik 1, Damonte, Vogel (10 odbrana).

NOVI BEOGRAD: Dobožanov (8 odbrana), Martinović, Skumpakis 1, Granados, Ćuk 2 (1), Pijetlović 2, Drašović 2, Radulović 1, Perković, Filipović 1, Lukić 1, Vlahopulos 3, De Mikelis (3 odbrane).

Četvrtine: 4:4, 3:2, 5:4, 1:3 – 5:4