POBEDA ZA KRAJ: Odbojkaši Srbije posle velikog preokreta savladali Kanadu na Olimpijskim igrama

Časlav Vuković 03. 08. 2024. u 23:14

ODBOJKAŠI Srbije završili su učešće na Olimpijskim igrama. Oni su u poslednjoj utakmici pobedili Kanadu posle velikog preokreta sa 3:2 (16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16).

"Plava četa" je pored ovog trijumfa zabeležila dva poraza u grupi, ali odličan otpor je pružila domaćinu Francuskoj (2:3), dok nije bila na nivou protiv Slovenije (0:3).

Što se utakmice sa Kanadom tiče, izabranici Igora Kolakovića su loše odigrali prva dva seta. Ipak, odlučili su da časno odu iz Pariza, pa su bili sjajni u nastavku utakmice. Napravili su veliki preokret i na lep način završili učešće na planetaranoj smotri na kojoj su se našli posle 12 godina.

Najefikasniji kod pobednika na ovom susretu bio je Aleksandar Atanasijević sa 19 poena, pratio ga je Marko Ivović sa 17. Kod Kanađana najviše se istakao Timoti Mar sa 28, dok je Erik Lepki brojao do 20.

Vredi istaći da je poslednji meč u dresu sa državnim grbom odigrao sjajni Marko Podraščanin.

Podsetimo, iz grupe A su dalje prošli Slovenija kao prva sa osam bodova i domaćin Francuska sa šest. Srbija je osvojila tri, dok je Kanada stala na samo jednom.

Srbija - Kanada 16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 14:12

Uoči meča:

Podsetimo, imajući u vidu dosadašnje rezultate u grupi u kojoj su "orlovi", naša nacionalna selekcija ne može da prođe dalje, šta god da uradi protiv Kanađana.

Izabranici Igora Kolakovića su u prve dve utakmice upisali isto toliko poraza. Najpre je bolja bila Francuska (3:2), potom i Slovenija (3:0).

BONUS VIDEO: ZA RAZLIKU OD MEČA SA NADALOM... Iznenađujući broj ljudi ide na Đoković - Cicipas