ZVEZDA ČETVRTA U MOSKVI: Crveno-beli izgubili od Zenita na VTB Superkupu

Časlav Vuković 14. 09. 2024. u 16:57

CRVENA zvezda je osvojila četvrto mesto na VTB Superkupu, pošto je izgubila od Zenita sa 83:70 (20:16, 13:23, 23:11, 27:20), te se tako u Beograd vraća sa učinkom od jedne pobede i dva poraza.

Crveno-beli su u utakmici sa klubom iz Sankt Peterburga pokazali dva lica. Odigrali su dobro prvo i loše drugo poluvreme.

Izabranici Janisa Sferopulosa su imali šest poena prednosti na poluvrmenu - 39:33. Dobro su otvorili i treću deonicu, pošto su otišli na dvocifreno vođstvo - 43:33.

Ipak, usledio je pad u igri šampiona ABA lige i ekipa Ćavija Paskvala napravila je prekoret zahvuljući dobroj partiji u trećoj četvrtini koju je dobila sa 23:11.

Zvezda nije uspela da se vrati u meč u četvrtom periodu. Sve do tog kvartala goste je mučio šut za tri poena, koji su prvu trojku na utakmici pogodili tek sredinom treće četvrtine. Na kraju je šut van linije 6,75 bio 5/20.

Kod crveno-belih je najefikasniji bio Kodi Miler-Mekintajer sa 20 poena, pratio ga je Ajzea Kenan sa 10. Na drugoj strani najviše se istakao Dvejn Bejkon sa 19, dok je Aleksandar Šerbenjev dodao 16.

Zvezdi je ovo bio poslednji pripremni duel. Klub sa Malog Kalemegdana u nedelju, 22. septembra od 17 sati gostuje Dubaiju na startu ABA lige.

BONUS VIDEO: NEVIĐENI SNIMAK SA DOČEKA OLIMPIJACA: Ovo će oduševiti sve Srbe!