FENERBAHČE JE ŠAMPION TURSKE: Marko Gudurić sezonu okončao trofejom

Časlav Vuković 12. 06. 2024. u 22:16

KOŠARKAŠI Fenerbahčea osvojili su prvenstvo Turske pošto su u četvrtoj utakmici finala pobedili posle produžetka Efes s 80:72 (22:8, 14:25, 15:19, 13:12, 16:8).

U prve tri utakmice nijednom nije trijumfovao domaćin. To se desilo u četvrtom meču koji je ujedno odredio šampiona.

Fenerbahče je odigrao sjajno prvu četvrtinu, posebno u odbrani gde je rivala sveo na samo osam poena. Ličilo je tada da bi izabranici Šarunasa Jasikevičijusa mogli da dođu do ubedljive pobede, ali Efes je imao odgovor.

Drugi period su igrači Tomislava Mijatovića dobili s 14:25, pa se na odmor otišlo sa tri poena prednosti u korist domaćina - 36:33.

Nastavila se velika borba u drugom poluvremenu. Meč je bio izjednačen i morao je da bude rešen u produžetku. Bolji u dodatnih pet minuta bio je Fener koji je na taj način postao šampion.

Najefikasniji kod pobednika bio je Tarik Biberović sa 19 poena, pratio ga je Najdžel Hejs-Dejvis sa 16. Na drugoj strani najbolji je bio Elajdža Brajant sa 20, dok su Rodrig Bobua i Šejn Larkin postigli po 11.

Podsetimo, Fenerbahčeu je ovo bila 11. titula prvaka Turske.

BONUS VIDEO: "KLASIĆI“ NIKOLE JOKIĆA: Gde su sada igrači koji su birani ispred Somborca 2014?