JOKIĆ U KANDŽAMA "GRIZLIJA": Kako će izgledati odbrana protiv Srbina u plej-ofu

V. P. 26. 02. 2023. u 22:12

KAKO će izgledati odbrana protiv Nikole Jokića u plej-ofu? Denver je dobio odgovor na ovo pitanje u 61. meču regularnog dela sezone, u kojem su "grizliji" iz Memfisa i metaforično i doslovno izvukli kandže u borbi sa dvostrukim osvajačem MVP nagrade.

Srpski superstar pokazivao je sudijama krvavu ogrebotinu na ruci od rvanja sa protivničkim centrima u 19. porazu Nagetsa ove sezone (94:112), ali su delioci pravde lakonski odmahivali glavom. Na teritoriji "grizlija" proveo je samo 27 minuta, uglavnom u prvom poluvremenu dok je još postojala nekakva šansa. U nastavku ga je trener Majk Meloun uglavnom držao na klupi, podalje od razgoropađenih protivnika.

U tom intervalu ostvario je učinak od 15 poena (šut iz igre 7/11), 13 skokova i samo tri asistencije, što jasno ukazuje na strategiju Memfisa da prevashodno umanji njegov uticaj na protok lopte u napadu Nagetsa. Šutirali su skromnih 40 odsto, odnosno loših 30 za tri poena. Bez Džokerovih lopti posluženih na tacni, Džamal Marej i Majkl Porter zbirno su pogodili samo pet šuteva iz 23 pokušaja.

- Imao sam osećaj da je Memfis pristupio ovom meču kao da se radi o plej-ofu, a mi smo igrali 61. utakmicu regularne sezone - podvukao je Meloun ključnu razliku u ovom duelu, u kojem je Denver postigao najmanji broj poena u prvom poluvremenu u dosadašnjem toku sezone (42).

Memfis je početkom drugom poluvremena stekao 32 poena prednosti, tako da je trener Denvera u poslednjoj četvrtini ostavio na klupi startere kako bi ih sačuvao za utakmicu sa Los Anđeles Klipersima u noći između nedelje i ponedeljka.

SELTIKSI "PREŽIVELI" EMBIDA

REZULTATI: Šarlot - Majami 108:103 (Hejvord 21 - Hiro 33), Orlando - Indijana 108:121 (Vagner 21 - Tarner 24), Njujork - Nju Orleans 128:106 (Rendl 28 - Ingram 19), Memfis - Denver 112:94 (Morent 24 - Jokić 15), Filadelfija - Boston 107:110 (Embid 41 - Braun 26), Juta - S. Antonio 118:102 (Markanen 27 - Sočan 22).