BOSNA I HERCEGOVINA IZGUBILA U LIGI NACIJA: Denis Undav vodio Nemačku do pobede u Zenici (VIDEO)

Časlav Vuković 11. 10. 2024. u 22:41

FUDBALERI Nemačke pobedili su Bosnu i Hercegovinu sa 2:1 u Zenici u 3. kolu A divizije Lige nacija.

"Pancerima" je pola sata bilo potrebno da probiju bedem rivala, a onda su u razmaku od šest minuta postigli dva gola.

Oba puta se u strelce upisao Denis Undav. Igrač Štutgarta je najpre u 30. minutu savladao Nikolu Vasilja, da bi potom u 36. uspeo da duplira prednost.

Isti igrač nije imao sreće da upiše het-trik. On je u 58. minutu dao novi gol, ali on je bio poništen zbog ofsajda.

Nadu Bosni i Hercegovini da može da izbegne poraz dao je Edin Džeko koji je u 71. minutu na asistenciju Benjamina Tahirovića uspeo da zatrese mrežu rivala.

RADOST Fudbaleri BiH proslavljaju gol Edina Džeka/FOTO: Tanjug/AP

Ipak, rezultat se do kraja utakmice nije menjao i Nemačka je upisala drugi trijumf u Ligi nacija, dok je tim Sergeja Barbareza doživeo drugi poraz.

Izabranici Julijana Nagelsmana su prvu u grupi 3 sa sedam bodova, Holandija je druga sa pet, Mađarska ima dva, a BiH jedan bod.