ELMAS POTVRDIO TRIJUMF: Makedonci ubedljivi protiv Letonije, grabe ka višem rangu u Ligi nacija

Časlav Vuković 10. 10. 2024. u 20:24

FUDBALERI Severne Makedonije ubedljivo su kao gosti savladali Letoniju sa 3:0 u 3. kolu C divizije Lige nacija.

Izabranici Blagoje Milevskog su ovim trijumfom napravili veliki korak ka plasmanu u viši rang, odnosno B diviziju.

Gosti su do vođstva došli u 35. minutu preko Janija Atanasova. To je ujedno bio jedini gol u prvom poluvremenu.

U nastavku utakmice domaćin je pokušao da dođe do izjednačenja. Umesto toga, Severna Makedonija je postigla dva gola.

Sve dileme oko pobednika razrešio je Lirim Ćamili u 70. minutu. Konačan rezultat postavio je u trećem minutu nadoknade Eljif Elmas.

Severna Makedonija je prva na tabeli sa sedam bodova, Jermenija je druga sa tri, ali ima i meč manje. Letonija takođe ima tri, dok Farska Ostrva imaju samo jedan bod.

BONUS VIDEO: Novosti na stadionu Đuzepe Meaca dan pred meč Lige šampiona Inter - Zvezda