POČELA JE I LIGA KONFERENCIJE: Viktorija Gimaraeš prejaka za Celje, Rapid iznenadio u Turskoj

Filip Milošević 02. 10. 2024. u 19:14

Portugalska Vitorija pobedila je slovenačko Celje rezultatom 3:1, dok je bečki Rapid u Istanbulu savladao Bašakšehir 2:1 u prvim mečevima ovosezonske grupne faze Lige konferencija.

Screenshot / UEFA.com

Vitorija je u Gimaraešu bez problema savladala Celje, a istakao se Gustavo, strelac drugog gola za domaće u 36. minutu i asistent Tijagu Silvi za 3:0 u 62. minutu.

Prvi gol Vitorija je postigla već u sedmom minutu, Kajo Sezar je bio asistent, a Samu strelac. Aljoša Matko je u 90+2. minutu ublažio poraz gostiju.

Vezista Luis Šaub predvodio je Rapid do pobede nad Bašakšehirom, dao je golove u 43. i 46. minutu. Za prvi mu je asistirao Dion Beljo, a za drugi Gvido Burgštaler.

Gol za domaću ekipu postigao je Krištof Pjontek u 45+2. minutu. Ceo meč za Rapid odigrao je Nenad Cvetković, nekadašnji defanzivac Voždovca i Zemuna.

Srpski predstavnik u Ligi konferencija, TSC, meč prvog kola igra sutra od 18.45 u gostima protiv kazahstanske Astane.

BONUS VIDEO: TRG DUOMO: Velike policijske snage pred meč, plaše se navijača Zvezde