INTER PREJAK ZA ZVEZDU! ''Neroazuri'' slomili ''crveno-bele'' u drugom poluvremenu

Filip Milošević/Aleksandar Ilić

01. 10. 2024. u 23:03

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su na gostovanju Interu u okviru drugog kola Lige šampiona sa 4:0

Crveno-beli su sasvim korektno delovali većim delom prvog poluvremena. Čalhanoglu je pogodio direktno iz slobodnog udarca u 11. minutu međutim to nije poremetilo fudbalere beogradskog tima. Naprotiv, zaigrali su još bolje u nastavku, imali 2 sjajne šanse preko Maksimovića, ali mladi zvezdin vunderkind nije uspeo da savlada Zomera.

U drugom poluvremenu kao da nisu izašle iste ekipe na teren. Crvena zvezda je totalno potonula, dok je Inter počeo da stvara šanse i da ''rešeta'' mrežu aktuelnog šampiona Srbije. Prvo je Arnautović duplirao prednost u 59. minutu, da bi se zatim u 71. upisao i Lautaro. Novajlija od ove sezone u dresu ''neroazura'' Mehdi Taremi postavio je konačnih 4:0 u 81. minutu iz penala.

Upravo je iranski ''Mesi'' Mehdi Taremi proglašen za igrača utakmice.

Nakon dva odigrana kola, Inter ima četiri boda, dok je Crvena zvezda doživela drugi uzastopni poraz i još uvek nema bodove.

Inter - Crvena zvezda, kraj utakmice, 4:0.

90+5' Kraj, Inter je slavio sa velikih 4:0.

87' Dobru šansu je imaš Ilić, ali je šutirao u spoljni deo mreže gola domaće ekipe.

81' GOOL! To je 4:0 za Inter. Drkušić je napravio penal nad Lautarom, a Taremi sa bele tačke savladao Glazera.

74' Sreća na strani Crvene zvezde u ovom momentu. Glazer je već bio savladan ali Damfris maši zicer.

71' NOVI POGODAK! Lautaro Martinez pogađa, ''neroazuri'' vode sa 3:0.

69' Konstantno se igra na polovini Intera od kako su domaćini poveli sa 2:0. Međutim aktuelni šampion Srbije ne uspeva da stvori veću priliku.

64' Strelac drugog pogotka, Marko Arnautović, napustio je igru a zamenio ga je Lautaro Martinez.

61' Nova velika šansa za Arnautovića. Šutirao je iskosa direktno u Glazera, Inter dobija korner.

59' GOL! Inter je preko Arunautovića duplirao prednost, 2:0!

57' Konstantan pritisak Crvene zvezde u drugom poluvremenu ali bez ozbiljnije prilike.

52' Dobra igra crveno-belih u nastavku. Pritiskaju Inter punih sedam minuta. Rade Krunić je oprobao udarac sa velike udaljenosti, ali je bio neprecizan.

48' Smatrali su igrači beogradske ekipe da je štoper Intera igrao rukom u šesnaestercu, međutim sudija pokazuje da se igra dalje.

46' Počelo je drugo poluvreme!

Poluvreme, Inter - Crvena zvezda 1:0.

45' Poluvreme na ''Meaci''. Crveno-beli imaju zaostatak od jednog gola.

42' Kakva šansa za srpskog predstavnika! Olajinka je pronašao Silasa, ovaj izašao oči u oči sa Zomerom, ali Švajacar spektakularno brani ovaj udarac i čuva mrežu ''neroazura'' netakuntom.

39' Neverovatan promašaj Miktarijana. Sam se našao na samo pet, šest metara od gola Zvezde, ali je ''opalio'' visoko iznad gola.

34' Pokušao je Zjelinski sa vrha šesnaesterca, lopta odlazi u gol aut koji će izvesti Glazer.

31' Tražili su domaći penal, međutim sudija pokazuje da se igra nastavlja dalje.

29' Kakav udarac Maksimovića! Mladi fudbaler Crvene zvezde nije imao sreće, lopta je prošla tik pored desne stative.

23' Nova šansa za ''neroazure''! Glazer je ovog puta bio siguran i sjajno odbranio.

20' Inter je postigao drugi pogodak, ali je opet var reagovao i gol je poništen.

19' Prva velika prilika za Crvenu zvezdu! Maksimović je presekao loptu na polovini terena, vukao do nekih 25 metara, a onda je snažno opalio i za malo bio neprecizan.

17' Domaćin pritiska i nakon pogotka. Bastoni je pokušao dalekometnim udarcem, međutim njegov šut odlazi daleko iznad prečke.

11' GOL! Inter vodi, Čalhanoglu je pogodio direktno iz slobodnog udarca, čista magija Turčina, 1:0.

8' Prvi ozbiljan napad gostiju. Šerif Endiaj je šutirao, međutim Bastoni blokira taj udarac.

4' Arnautović je pogodio mrežu Zvezde, ali je sudija svirao ofsajd. Sreća je pogledala crveno-bele.

1' Počeo je meč na Đuzepe Meaci. Domaćin ima prvi napad na meču.

UOČI MEČA:

20.20 - Glazer je krenuo sa zagrevanjem. Igrači zvezde su dočekani zvižducima.

19.47 - Sastavi: Inter (3-5-2): Zomer - Pavar, De Fraj, Bastoni - Damfris, Zjelinski, Čalhanoglu, Mhitarijan, Augusto - Taremi, Arnautović.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Glazer - Điga, Spajić, Drkušić, Seol - Krunić, Elšnik - Silas, Maksimović, Olajinka - Endijaj.

Inter je u prvom kolu najelitnijeg evropskog takmičenja odigrao nerešeno na gostovanju šampionu engleske Premijer lige, Mančester sitiju, dok su crveno-beli poraženi na svom terenu od ekipe Benfike.

Poslednji i jedini put Inter i Zvezda su se sastali u Kupu Evropskih šampiona u sezoni 1980/81 i tada je milanski klub izašao kao pobednik iz dvomeča.

Tada su crveno-beli odoleli šampionu Italije u Milanu, odigravši 1:1, dok su u Beogradu poraženi sa 1:0. Nema sumnje da bi navijači aktuelnog prvaka Srbije bili zadovoljni i da večeras vide isti rezultat u Milanu kao i pre nešto više od 43 godine.

Podsetimo, ''delijama'' je zabranjeno da prisustvuju večerašnjoj utakmici. Tako je odlučila milanska policija.

BONUS VIDEO: TRG DUOMO: Velike policijske snage pred meč, plaše se navijača Zvezde