KAKAV DERBI U PREMIJER LIGI! Mančester siti i Arsenal priredili spektakl

Filip Milošević 22. 09. 2024. u 21:56

Aktuelni šampion Mančester siti odigrao je večeras na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Arsenala, u okviru petog kola Premijer lige.

Tanjug/AP

''Građani'' su već u devetom minutu došli do vođstva, ali nije dugo trajalo slavlje ekipe sa Etihada.

Arsenal je do izjednačenja stigao u 22.minutu utakmice, a strelac je bio Rikardo Kalafjori. U samom finišu prvog dela, ''tobdžije'' su preokrenule rezultat golom Gabrijela.

Arsenal je u drugom poluvremenu igrao sa desetoricom, pošto je Leandro Trosar dobrio drugi žuti karton u osmom minutu nadoknade prvog poluvremena. Siti je tek u 98 minutu uspeo da stigne do izjednačenja preko Stonsa.

Nakon petog kola, Siti je i dalje prvi sa 13 bodova, dok je Arsenal četvrti sa 11.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“